Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Dwie polskie pary rozpoczęły walkę w turnieju

ME U-20: Dwie polskie pary rozpoczęły walkę w turnieju

Martyna Kłoda i Agata Trybuła zmagania grupowe w mistrzostwach Europy do lat 20 rozpoczęły od porażki z parą rumuńską. Po południu uległy duetowi z Francji. Agnieszka Adamek i Kinga Legieta swój udział w mistrzostwach rozpoczęły od wygranej z Ukrainkami.

Martyna Kłoda i Agata Trybuła swój pierwszy grupowy mecz w mistrzostwach Europy do lat 20 rozegrały z Beatą Vaida i Adrianą-Marią Matei z Rumunii. Polki zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie prowadziły wyrównaną walkę z rywalkami, czegoś jednak zawsze brakowało do wygrania seta. Przeciwniczki w końcówkach setów nie dawały się dogonić, wykorzystując błedy biało-czerwonych, czego skutkiem była wygrana Rumunek w dwóch setach do 18.

Martyna i Agata dużo lepiej rozpoczęły drugi pojedynek. Duet z Francji nie umiał w żaden sposób odpowiedzieć na bardzo skuteczną grę polskiej pary. Obie reprezentantki naszego kraju grały niezwykle skutecznie w polu, a chwilę później na siatce, kończąc kolejne kontrataki (9:3). Rywalki w całym secie otwarcia zdobyły zaledwie 8 oczek w tym połowę po błędach polskiego teamu. Sytuacja odwróciła się w kolejnej części meczu, kiedy to przeciwniczki od początku zaczęły dominować na boisku. Polki zaczęły popełniać sporą liczbę błędów, co nie pomagało im w odrabianiu strat. Przez moment zagrywka polskiej dwójki zaczęła funkcjonować na dobrym poziomie, ale za moment znowu inicjatywę przejęły rywalki i to one pewnie wygrały tę odsłonę. Tie-break układał się od początku po myśli biało-czerwonych, ale ich przewaga nie była bardzo wysoka, a Francuzki cały czas goniły wynik. Kiedy jednak biało-czerwone skończyły kontrę na 12:9, wydawało się, że dograją mecz do końca i wygrają. Wtedy jednak blokiem i kontrą popisały się przeciwniczki i idąc za ciosem, od razu objęły prowadzenie. Rywalki nie wypuściły już tej szansy z rąk i po błędzie w ataku Polek wygrały w całym pojedynku.

grupa C:
Trybuła/Kłoda POL [3] – Vaida/Matei ROU [30] 0:2
(18:21, 18:21)
Trybuła/Kłoda POL [3] – Placette/Richard FRA [19] 1:2
(21:8, 13:21, 14:16)

Duet Adamek/Legieta wyśmienicie wstrzelił się w pojedynek swoją zagrywką. Rywalki w żaden sposób nie były w stanie poradzić sobie z uderzeniami Polek, które od razu odskoczyły na 8:2. Przewaga polskiej pary utrzymywała się cały czas, a kolejne kontry i udane zagrania biało-czerwonych tylko zwiększały prowadzenie. Seta zakończyła udana seria reprezentantek Polski. W kolejnej to rywalki spisywały się lepiej, zaskakując polski team (4:0, 13:7). Tym razem to Polki wyraźnie odstawały, choć jeszcze w końcówce poderwały się do walki. Przy piłce setowej dla Ukrainek Adamek i Legieta punktowały kilkukrotnie, ale straty były o dużo za wysokie, by odwrócić losy tej odsłony. W tie-breaku już biało-czerwone robiły, co chciały i budowały od początku prowadzenie (12:5), które do samego końca nie było zagrożone.