Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gdańszczanie rozpoczynają sparingi

Gdańszczanie rozpoczynają sparingi

fot. archiwum

Gracze Lotosu Trefla Gdańsk już od 11 sierpnia trenują w Ergo Arenie, przygotowując się do startu nowego sezonu. Zwieńczeniem czwartego tygodnia zajęć będą dwa kontrolne mecze z pierwszoligowym Krispolem Września.

Krispol Września to szósta drużyna poprzedniego sezonu pierwszej ligi. W kolejnych rozgrywkach w tym zespole występować będą m.in. wypożyczony z Lotosu Trefla środkowy Moustapha M’Baye czy grający w Gdańsku w sezonie 2006/2007 Marcin Iglewski. Prócz nich w ekipie z Wrześni możemy zobaczyć m.in. doświadczonego libero Michała Dębca, a szkoleniowcem pomarańczowych jest były znakomity siatkarz, Sławomir Gerymski.

Krispol przygotowania do rozgrywek rozpoczął dwa tygodnie przed gdańszczanami. Wcześniej zacznie też zmagania ligowe – pierwsze spotkanie w I lidze rozegra już 3 października. Drużyny będą więc na zupełnie innych etapach okresu przygotowawczego, ale sparing z silnym przedstawicielem zaplecza PlusLigi będzie z pewnością pożytecznym sprawdzianem dla żółto-czarnych.

Na ten mecz umówiliśmy się już przy okazji wypożyczenia Mustiego. Po czterech tygodniach przygotowań chcę po raz pierwszy sprawdzić swój zespół w meczu kontrolnym i już teraz wprowadzić go w rytm grania co tydzień. Zagramy w obiekcie, w którym na co dzień trenujemy. Będzie to dla nas dobry test – powiedział Andrea Anastasi, trener Trefla.Mecze z Krispolem Września rozegrane zostaną 4 i 5 września w sali treningowej Ergo Areny. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00, zaś sobotnie o godz. 12:00. Wstęp na oba pojedynki jest wolny, ale liczba widzów na każdym z nich nie może przekroczyć 299 osób.

W kolejnym tygodniu gdańszczanie rozpoczną już sprawdziany na tle rywali z PlusLigi. 10 i 11 września zagrają we własnej hali z Indykpolem AZS Olsztyn. Oba mecze rozpoczną się o godz. 18:00.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved