Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Avia Świdnik wychodzi na prostą

Avia Świdnik wychodzi na prostą

fot. archiwum

- W końcu, załatwiliśmy wszelkie formalności w sprawie wsparcia finansowego ze strony sponsora głównego PZL Świdnik AgustyWestland - mówi prezes drugoligowej Avii Świdnik Roman Lis. - Lada dzień na konto klubu mają wpłynąć pieniądze - dodaje.

To obiecane 100 tysięcy złotych. Na pieniądze czekają siatkarze, którzy w minionym sezonie reprezentowali Avię w I lidze. Po spadku do II ligi wielu z nich uzależnia swoją przyszłość od spełnienia obietnicy działaczy w sprawie uregulowania zaległości. W tym gronie są rozgrywający Bartłomiej Misztal, przyjmujący Maciej Sajdak i libero Jakub Sadowski.Będą środki na koncie, możemy rozmawiać o kontraktach na nowy sezon – mówią zgodnie zawodnicy.

Ta trójka obiecała, że nadal będzie reprezentować nasze barwy w rozgrywkach ligowych – mówi prezes. Pierwszym, którego zarząd namówił do gry, jest Marcin Kurek (25 lat), wychowanek świdnickiej drużyny, pamiętający dobre czasy żółto-niebieskich. – Podpisaliśmy roczny kontrakt. Z każdym kolejnym zawodnikiem będziemy wiązać się tylko na sezon – tłumaczy Lis.

Siatkarz jest nominalnym przyjmującym, ale może też grać jako atakujący. Do tej roli przymierzany był Marcin Dobrzyński. Okazało się jednak, że występujący w minionym sezonie w Avii gracz otrzymał korzystniejszą propozycję od beniaminka II ligi, sąsiada zza miedzy LKPS-u Pszczółki Lublin. W kręgu zainteresowań pozostaje też doświadczony Wojciech Pawłowski (33 lata). Przez wiele sezonów siatkarz był zawodnikiem świdnickiego klubu, przez ostatni rok grał w Caro Rzeczyca. – Bardzo byśmy chcieli, aby Wojtek, jeśli będzie chciał, zakończył u nas sportową karierę – zapowiada prezes.Na pozycji rozgrywającego oprócz głównego kandydata Bartłomieja Misztala jest też inny wychowanek Avii Cezary Kostatniak.Razem z nim jest jeszcze dwóch innych zawodników, będziemy mieli w kim wybierać – przekonuje Lis.

Największy problem będzie ze środkowymi. Avia widziałaby w składzie swoich wychowanków, którzy są również w kręgu zainteresowań LKPS-u Pszczółki. – To Łukasz Wróbel i Konrad Machowicz. Na tej pozycji będziemy mieli braki, ale musimy sobie z nimi poradzić. Mam nadzieję, że najpóźniej w przyszłym tygodniu skompletujemy kadrę i rozpoczniemy przygotowania do rozgrywek – zapowiada prezes.

Więcej w Dzienniku Wschodnim

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved