Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Wojciech Janas: Czeka nas ciężka walka w Japonii

Wojciech Janas: Czeka nas ciężka walka w Japonii

fot. Jacek Cholewa

- Podczas Pucharu Świata będzie nam zależało na wygrywaniu meczów wysoko, szykujemy się na ciężką walkę. Siatkarze dobrze dostali w kość, ciężko pracowali - przyznał trener przygotowania fizycznego biało-czerwonych, Wojciech Janas.

Pod okiem Janasa polscy siatkarze w ubiegłym sezonie przygotowywali się do mistrzostw świata i byli dobrze przygotowani do tej imprezy. Wygrali oni 12 z 13 meczów i zostali mistrzami świata. W tym roku również Wojciech Janas brał czynny udział w przygotowaniu polskich siatkarzy do wyczerpującego i trudnego turnieju. – Siatkarze dobrze dostali w kość, dwa tygodnie ciężko pracowali i bardzo czekali na mecze w Toruniu. Sami byliśmy ciekawi, jak będzie wyglądała nasza gra w Toruniu, na początku było widać, że mieliśmy długą przerwę od rozgrywania meczów – ocenił przygotowania Wojciech Janas. Podopieczni trenera Antigi bardzo dobrze zaprezentowali się w Memoriale Wagnera i wygrali cały turniej – mecze w Memoriale Wagnera na pewno się nam przydały, dobrze, że wytrzymaliśmy ich trudy i fizycznie, i psychicznie – przyznał asystent Stephane’a Antigi.

Przygotowania do Pucharu Świata polegały przede wszystkim na ciężkim przygotowaniu fizycznym. – Zakończyliśmy już etap budowania wytrzymałości, samej kondycji i wytrzymałości mięśniowej. Później postawiliśmy na budowanie siły, a więc małe powtórzenia i duże ciężary. W Japonii czekają nas ostatnie przygotowania siłowe i praca nad dynamiką. Schodzimy już wówczas z obciążeń – zdradził Wojciech Janas. Polacy przygotowują się do Pucharu Świata w Osace, gdzie rozegrają dwa mecze kontrolne, jeden z reprezentacją Argentyny, a drugi z ekipą Suntora Osaka. Pierwszy mecz w Pucharze Świata Polacy rozegrają 8 września z Tunezją.

 źródło: eurosport.onet.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved