Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wisła Warszawa przegrała pierwszy sparing przed sezonem

Wisła Warszawa przegrała pierwszy sparing przed sezonem

Wisła Warszawa po niemal miesięcznych przygotowaniach do sezonu w Zakopanem rozegrała pierwszy sparing. Stołeczny zespół przegrał w Gliwicach z Chimikiem Jużny 0:4. - Mamy sporo do poprawienia, a raczej do wytrenowania - mówi trener Zawieracz.

Pierwsza partia piątkowego sparingu zakończyła się bardzo szybko. Po kilku minutach warszawska drużyna przegrywała 2:12. O wiele lepiej było jednak w kolejnych setach. W drugiej odsłonie Wisła praktycznie do samego jej końca grała jak równy z równym. Podopieczne Mirosława Zawieracza prezentowały się bardziej swobodnie i wygrywały w pewnym momencie 15:12. Rywalkom udało się jednak doprowadzić do wyniku 19:19, ale później zdobyły cztery punkty z rzędu i ostatecznie wygrały 25:21.

Widać było, że zdenerwowanie opuściło warszawskie siatkarki także w trzecim secie. Wiślaczki dobrze rozpoczęły (3:0, 6:3). Podobnie jak w poprzedniej partii, także i teraz Chimik dogonił beniaminka pierwszej ligi (15:15). W końcówce Ukrainki wykorzystały większe doświadczenie. Zgodnie z ustaleniami rozegrano jeszcze czwartą partię. Także w niej przez pierwszą jej część przeważała Wisła. Drużyna z Jużnego wyrównała na 16:16. Potem powtórzył się scenariusz z dwóch poprzednich setów. – Piątkowy sparing graliśmy z tzw. marszu. Jeszcze rano w Zakopanem mieliśmy dwugodzinny trening. Potem spakowaliśmy się i pojechaliśmy do Gliwic prosto na mecz. Miał on dać odpowiedź na pytanie: w jakim miejscu jesteśmy z naszą taktyką i porządkiem gry – mówi trener Mirosław Zawieracz.

Mamy sporo do poprawienia, a raczej do wytrenowania. Bez takiego sprawdzianu byłoby to trudne do wychwycenia. Nikt tak nie obnaża braków zespołu, jak dobry przeciwnik. O graniu na wysokim poziomie w naszym wykonaniu nie może być jeszcze mowy. Nie jesteśmy jeszcze na tym etapie przygotowań. W ostatnim miesiącu, a zwłaszcza dwóch końcowych tygodniach zgrupowania dziewczyny wykonały inną, ciężką pracę – dodaje szkoleniowiec warszawskiej drużyny. W zespole Wisły zabrakło libero Magdaleny Saad, Anny Sołodkowicz, Sandry Zaczkowskiej i Darii Janowicz. Również zespół Chimika wystąpił bez reprezentantek kraju, które jeszcze nie wróciły do zespołu po sezonie kadrowym.

Wisła Warszawa – Chimik Jużny 0:4
(11:25, 21:25, 22:25, 19:25)

Wisła: Kovacić, Isailović, Śmieszek, Włodarczyk, Nowgorodczenko, Włodarczyk, Biranowska (libero) oraz Kutyła, Manikowska-Wawrzyniak i Nowak

źródło: wisla-warszawa.pl