Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. B: Pierwsza wygrana reprezentacji Kenii

PŚ, gr. B: Pierwsza wygrana reprezentacji Kenii

W 8. kolejce rozgrywanego w Japonii turnieju Pucharu Świata siatkarek zmierzyły się ze sobą dwa najsłabsze dotychczas zespoły, które miały na swoim koncie same porażki. W meczu drużyn z Afryki lepsza okazała się Kenia, która w trzech setach pokonała Algierię.

W meczu dwóch najsłabszych jak do tej pory zespołów tegorocznego Pucharu Świata trudno było oczekiwać wielkich emocji i finezyjnej siatkówki. Dwa afrykańskie zespoły nie stoczyły ze sobą zaciętej walki, mecz został zdominowany przez siatkarki z Kenii, które odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju. Po niepewnym początku meczu Kenijki szybko zbudowały sobie na pierwszej przerwie technicznej trzypunktową przewagę, którą sukcesywnie powiększały. Zespół Algierii sprawiał wrażenie bezradnego i grającego bez pomysłu, dlatego też Kenia w pewnym momencie prowadziła 21:13. W końcówce świetnie spisywała się Mercy Moim i jej zespół pewnie wygrał pierwszego seta do 14. Druga partia miała podobny przebieg – Kenijki miały trzy punkty przewagi na pierwszej przerwie technicznej, potem aż dziewięć na drugiej. Obie drużyny dzieliła różnica klasy, zespół Algierii bezradnie przyglądał się atakom rywalek i ostatecznie przegrał tego seta wysoko do 11.

Ku zaskoczeniu wszystkich po jednostronnej drugiej partii w trzecim secie od samego początku walka była wyrównana. Kenijki zaczęły popełniać proste błędy, przytrafił im się nawet błąd rotacji i do stanu 11:11 trener zespołu algierskiego mógł być zadowolony. Potem jednak stało się coś, co trudno sobie wyobrazić na tym poziomie rozgrywek. Kenijki już do końca seta nie pozwoliły rywalkom wygrać żadnej wymiany, zdobywając 14 punktów z rzędu i kończąc tę partię wynikiem 25:11. – Dla nas najważniejsze było zwycięstwo. Algieria pokazała w kilku momentach, że nawet tak młodym składem można grać dobrą siatkówkę. To zwycięstwo po sześciu porażkach powinno nas zmotywować przed kolejnymi spotkaniami. Nadal uważam, że możemy tu jeszcze wygrać kilka spotkań – powiedział po meczu trener reprezentacji Kenii, David Lungaho.

Kenia – Algieria 3:0
(25:14, 25:11, 25:11)

Kenia: Moim (18), Jepngetich (13), Khadambi (8), Wairimu (4), Makuto (3), Biama (3), Wanyama (libero) oraz Atuka (5), Maiyo (3) i Murambi (2)
Algieria: Hammouche (10), Imadali (4), Oumghar (2), Magnana (2), Amel (1), Benmokhtar (1), Mebarki (libero) oraz Ayadi (1), Belhocine i Boruegua