Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. A: Rosjanki pokonały Peru bez straty seta

PŚ, gr. A: Rosjanki pokonały Peru bez straty seta

Siatkarki Rosji wczorajsze niepowodzenie w meczu z Serbią odbiły sobie we wtorkowym spotkaniu z reprezentacją Peru. Sborna wygrała w trzech szybkich setach i wciąż liczy się w stawce zespołów walczących o medale w tegorocznnym Pucharze Świata siatkarek.

Spotkanie Rosji z reprezentacją Peru rozpoczęło się dość niespodziewanie od prowadzenia zespołu z Ameryki Południowej 3:1. Rosjanki szybko jednak opanowały sytuację, nie do zatrzymania była Irina Fetisowa i Sborna prowadziła na pierwszej przerwie technicznej już trzema punktami. Potem wszystko przebiegało już zgodnie z planem, pod dyktando faworytek. Przewaga Rosjanek rosła, a nieliczne dobre akcje w wykonaniu siatkarek z Peru nie były w stanie odmienić obrazu gry. Przy stanie 19:12 dla rywalek trener Mauro Marasciulo próbował jeszcze na przerwie tłumaczyć swoim zawodniczkom, jak grać z takim przeciwnikiem, ale na niewiele się to zdało. Atak Natalii Małych zakończył pierwszą partię wygraną Rosji 25:14. W drugim secie podopieczne trenera Jurija Mariczewa już od samego początku zbudowały sobie kilkupunktową przewagę. Wyraźnie zaznaczyła się różnica klas dzieląca oba zespoły, Peruwianki momentami były bezradne wobec kombinacyjnej gry rywalek i na drugiej przerwie technicznej przegrywały już 6:16. Siatkarki z Rosji spokojnie i konsekwentnie doprowadziły seta do końca, a atak Ksenii Ilczenko zakończył tę partię wysokim zwycięstwem Sbornej 25:10.

Ogromna przewaga Rosjanek w pierwszych dwóch setach zupełnie zniknęła w partii trzeciej. Wprawdzie Sborna miała trzy punkty przewagi na pierwszej przerwie technicznej, ale Peruwianki wykorzystując błędy rywalek, dość szybko doprowadziły do remisu 13:13. Po udanym challenge’u zespół z Ameryki Południowej prowadził nawet na drugiej przerwie technicznej 16:14 i z pewnością wielu obserwatorów zastanawiało się, czy Rosjankom może się znów przytrafić kryzys, jak dzień wcześniej w meczu z Serbią. Tak się jednak nie stało. Ataki Ilczenko i Tatiany Koszelewej dały aktualnym mistrzyniom Europy prowadzenie 20:19. Rosjanki nie odpuściły już do końca, wygrywając pewnie do 20 i zgarniając kolejne trzy punkty. – W dzisiejszym meczu szanse dostały zawodniczki, które nie grały dużo w tym turnieju. Wolne dostała między innymi Natalia Obmoczajewa. Wczoraj przegraliśmy i teraz każdy mecz jest już bardzo ważny. Musimy być silni psychicznie, by podołać zadaniu – mówił po spotkaniu trener Sbornej, Jurij Mariczew.

Rosja – Peru 3:0
(25:14, 25:10, 25:20)

Rosja: Koszelewa (19), Małych (15), Fetisowa (13), Lubuszkina (5), Ilczenko (5), Kosjanienko (1), Małowa (libero) oraz Isajewa (1), Starcewa (1) i Kuzjakina (libero)
Peru: Uribe (8), Regalado (7), Ortiz (7), Olemar (6), De La Peña (5), La Rosa, Eogavil (libero) oraz Rueda, Guerrero i Muñoz