Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. A: Koreanki sprawiły niespodziankę, pokonując Dominikanę

PŚ, gr. A: Koreanki sprawiły niespodziankę, pokonując Dominikanę

Siatkarki Korei Płd. sprawiły dziś małą niespodziankę, wygrywając z wyżej notowaną Dominikaną. Podopieczne trenera Marcosa Kwieka wygrały wprawdzie pierwszego seta, ale w pozostałych trzech były już słabsze, notując czwartą porażkę w turnieju.

To Dominikana była faworytem meczu z Koreą Południową, biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki i pozycję w tabeli Pucharu Świata po siedmiu kolejkach. Początek był jednak wyrównany, a prowadzenie przechodziło co chwila z rąk do rąk. Dopiero po przerwie technicznej siatkarki Dominikany uzyskały kilkupunktową przewagę (15:10), której nie oddały już do końca seta. Świetnie w ataku spisywały się Gina Mambru Casilla oraz Yonkaira Peña Isabel, które poprowadziły swój zespół do pewnej wygranej 25:18. Koreanki zaskoczyły rywala na początku drugiej partii, szybko wychodząc na prowadzenie 4:1. Dominikanki odrobiły wprawdzie część strat, ale na pierwszej przerwie technicznej nadal przegrywały dwoma punktami. Szybko doprowadziły do wyrównania, jednak potem przytrafił im się przykry w skutkach przestój. Azjatki wykorzystały niemoc rywalek i na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:10. Podopieczne trenera Marcosa Kwieka zupełnie straciły koncepcję gry i niemal darmo oddawały Koreankom kolejne punkty. Te nie wypuściły już swojej szansy z rąk i zrewanżowały się za porażkę w pierwszym secie, wygrywając do 17.

Po wyrównanym początku trzeciej partii to siatkarki Dominikany schodziły na pierwszą przerwę techniczną, mając dwa punkty przewagi. Koreanki jednak szybko wyrównały i znów na boisku trwała zacięta walka punkt za punkt. Do stanu 20:20 żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej przewagi, dopiero ataki Hee-Jin Kim dały Azjatkom prowadzenie 23:21. Dominikanki próbowały jeszcze ratować sytuację, ale w ostatniej akcji skuteczny blok So-Young Lee dał zwycięstwo siatkarkom z Azji 25:23 i niespodziewane prowadzenie w tym spotkaniu. W czwartej partii zacięta walka trwała do pierwszej przerwy technicznej, po której niewielką przewagę znów uzyskały Koreanki. Zespół z Azji doskonale grał w bloku i obronie, a Dominikanki coraz bardziej załamywały się niemożnością skończenia ataku (19:14). Koreanki doskonale wykorzystały słabość rywalek i nie oddały już wygranej do końca. Mecz zakończył skuteczny atak Su-Ji Kim (25:17) i Korea Południowa odniosła swoja trzecie, dość niespodziewane zwycięstwo w Pucharze Świata.

Dominikana – Korea Płd. 1:3
(25:18, 17:25, 23:25, 18:25)

Dominikana: Isabel (22), Casilla (14), Brens (12), Valdez (5), Norberto (2), Marte Frica (1), Castillo (libero) oraz Martinez J. (6), Martinez B. (2), Martinez C., Martinez E. i Stephens
Korea Płd.: Yeon-Koung Kim (29), Hee-Jin Kim (22), So-Young Lee (11), Su-Ji Kim (4), Hyo-Jin Yang (2), Dayeong Lee (1), Hyun-Jung Na (libero) oraz Jeong-Ah Park (2), Youn-Joo Hwang, Seon-Ah Chae, Song-Hwa Cho i Myung-Ok Yim (libero)