Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MKS Andrychów zadowolony z przenosin do V grupy

MKS Andrychów zadowolony z przenosin do V grupy

fot. archiwum

W MKS-ie Andrychów nie doszło do rewolucji kadrowej, a jedynie do uzupełnienia składu. Drużyna już przygotowuje się do startu w II-ligowych rozgrywkach. Przed nią seria meczów kontrolnych, a później zmagania ligowe, choć tym razem w V grupie.

W MKS-ie Andrychów w międzysezonowej przerwie nie doszło do rewolucji kadrowej. Na powrót po rocznej przerwie do Andrychowa zdecydował się Janusz Gustek (libero). Ponadto szeregi MKS-u zasilili dwaj byli gracze Warty Zawiercie – doświadczony rozgrywający – Dariusz Syguła oraz środkowy – Łukasz Żłobecki. Wszystkie te roszady mają na celu poprawienie wyniku z poprzedniego sezonu, kiedy to andrychowski team uplasował się na czwartym miejscu w swojej grupie, po porażce w play-off z TSV Sanok. – Może w tym sezonie uda nam się zakwalifikować do barażu o I ligę? Nie chcemy jednak składać wiążących deklaracji, żeby nie wywierać na zawodnikach niepotrzebnej presji. Oni wiedzą, że w każdym meczu mają dawać z siebie wszystko. Wtedy tabela sama ułoży się dla nas korzystnie – mówi Tomasz Rupik, drugi trener MKS-u.

Przed andrychowianami seria turniejów kontrolnych. Jeden z nich rozegrają przed własną publicznością. Zmierzą się wówczas z KPS-em Kęty, MCKiS-em Jaworzno oraz TSV Sanok. Następnie na towarzyskie granie udadzą się do Kęt i Jaworzna. A później pozostanie im już tylko liga, ale w nadchodzących rozgrywkach PZPS przydzielił ich do V, a nie jak było to dotychczas – VI grupy. Przedstawiciele MKS-u są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. – Zostając w poprzednim towarzystwie, dostalibyśmy mocno po kieszeni. Z bliższych wyjazdów mielibyśmy tylko Bochnię. Pozostałe osiem zespołów reprezentuje Podkarpacie. Pozostaje też aspekt sportowy. Z pewnością poziom rywalizacji na Śląsku będzie wyższy niż w Małopolsce. Jednak wcale się tego nie boimy. Jeśli mamy walczyć o najwyższe cele, to właśnie powinniśmy się „obijać” w doborowym towarzystwie – kończy Rupik.

źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved