Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Skowrońska-Dolata wraca na pozycję atakującej

Katarzyna Skowrońska-Dolata wraca na pozycję atakującej

fot. archiwum

- Katarzyna Skowrońska-Dolata zagra w ataku. Miałem w stosunku do niej trochę inne plany, ale kontuzja Katarzyny Zaroślińskiej pokrzyżowała nam plany. Brak tej zawodniczki to dla nas duże osłabienie - mówi na łamach PS selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Nawrocki.

To reakcja na wieść o tym, że z przygotowań do mistrzostw Europy w Belgii i Holandii wypadła Katarzyna Zaroślińska, podstawowa atakująca polskiego zespołu. Siatkarka PGE Atomu Trefla Sopot ma kłopoty z kolanem i przez miesiąc będzie odpoczywała od treningów. Potem dostanie zastrzyki w staw, uniknie jednak operacji. Będzie dobrze, jeśli wróci do gry na rozpoczęcie ligi.

Jacek Nawrocki musi więc szukać zawodniczki, która godnie zastąpi najlepiej punktującą Polkę igrzysk europejskich w Baku. 19-letnia Malwina Smarzek jest młoda i brakuje jej doświadczenia, Izabela Kowalińska w Chemiku Police była zmienniczką. Wybór wydaje się oczywisty, bo Katarzyna Skowrońska-Dolata w klubie będzie grała jako atakująca, a na przyjęcie została przestawiona w kadrze z konieczności. Podobne wnioski najwyraźniej wyciągnął selekcjoner, który w dwóch sparingach z Białorusią próbował siatkarki Impelu Wrocław w roli atakującej. Skowrońska, która karierę rozpoczynała jako… środkowa, do ciągłych zmian jest przyzwyczajona. – Jestem gotowa grać w reprezentacji na pozycji, na której będę potrzebna. Pewniej czuję się jako atakująca, ale skoro ze mną w roli przyjmującej zdobyłyśmy w Baku srebro, to chyba nie było z tym moim przyjęciem aż tak źle – mówi siatkarka cytowana przez „Przegląd Sportowy”. Przygotowujące się do mistrzostw Europy (26.09-4.10) Polki w weekend w Libercu rozegrają dwa sparingi z Czeszkami.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved