Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kadra juniorów na ostatniej prostej przed wylotem do Meksyku

Kadra juniorów na ostatniej prostej przed wylotem do Meksyku

fot. archiwum

Kadra polskich juniorów przygotowuje się do mistrzostw świata. Ostatnim etapem przed wylotem do Meksyku jest zgrupowanie w Wałbrzychu, w trakcie którego podopieczni trenera Bednaruka rozgrywają mecze z I-ligowcami.

Od kilku tygodni reprezentacja Polski juniorów przygotowuje się do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata. Obecnie podopieczni trenera Bednaruka przebywają na zgrupowaniu w Wałbrzychu. Brakuje na nim Artura Szalpuka, który wraz z seniorami poleciał do Japonii walczyć o przepustki na igrzyska olimpijskie, a także kontuzjowanego Kacpra Piechockiego. Młodego libero z udziału w przygotowaniach wyeliminował uraz pachwiny.

W Wałbrzychu juniorzy trenują od 25 sierpnia do 4 września. Biało-czerwoni mają już za sobą sparing z I-ligową Aluron Virtu Wartą Zawiercie, który wygrali 5:0. W kolejnym spotkaniu polscy juniorzy pokonali również 5:0 Stal AZS PWSZ Nysa. Przed nimi jeszcze mecz kontrolny z Victorią PWSZ Wałbrzych. Do Meksyku Polacy wylecą 8 września. Przypomnijmy, że ich grupowymi rywalami będą Rosjanie, Amerykanie oraz Argentyńczycy.

Kadra juniorów na zgrupowanie w Krakowie:rozgrywający: Krzysztof Bieńkowski, Marcin Komenda
atakujący: Paweł Gryc, Bartłomiej Lipiński
środkowi: Marcin Kania, Bartłomiej Lemański, Bartłomiej Mordyl
przyjmujący: Bartosz Bućko, Dominik Depowski, Paweł Halaba, Rafał Szymura,
Aleksander Śliwka
libero: Jakub Popiwczak

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved