Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > František Ogurčák zagra jednak u Piazzy

František Ogurčák zagra jednak u Piazzy

fot. Joanna Skólimowska

Nie Copra Piacenza, a Olympiakos Pireus będzie nowym klubem Františka Ogurčáka. 27-letni przyjmujący reprezentacji Słowacji zasili skład zespołu prowadzonego przez Roberto Piazzę i w kolejnym sezonie ligowym powalczy o mistrzostwo Grecji.

Nie jest to pierwszy transfer z PlusLigi do ligi greckiej w tym okienku transferowym. Wcześniej Olympiakos Pireus skusił byłego trenera Jastrzębskiego Węgla – Roberto Piazzę i rozgrywającego klubu ze Śląska – Dmytro Filippova. Propozycja Olympiakosu nie była jedyną, jaką otrzymał František Ogurčák. Jak przyznał sam zawodnik, mimo że wybór między Serie A a ligą grecka nie był łatwy, kluczowa była aktualna sytuacja i problemy, jakie dotykają kluby ligi włoskiej. – Może się to komuś wydać śmieszne, jednak tym, co mnie przekonało w pierwszej kolejności, była sytuacja ekonomiczna. Włoskie kluby mają coraz mniejsze budżety, wielokrotnie pojawiają się opóźnienia wobec zawodników – każdy szuka sposobu, żeby zaoszczędzić – przyznał zawodnik, wyjaśniając, dlaczego nie skusiła go oferta klubu z Piacenzy.

Magnesem dla przyjmującego była też osoba nowego trenera Olympiakosu, o czym mówił wprost. – Dodatkowo, co nie jest bez znaczenia, nowym trenerem Olympiakosu będzie Roberto Piazza,, szkoleniowiec, który prowadził kiedyś Sisley Belluno. Jest to najlepszy trener, z jakim kiedykolwiek pracowałem – dodał zawodnik.

Ogurčák przyznał też, że przed przyjęciem propozycji konsultował się z aktualnym drugim trenerem reprezentacji Słowacji, Andrejem Kravarikiem, mającym na koncie niemałe doświadczenie z ligi greckiej. – Olympiakos ma się liczyć w walce o najwyższe cele, ponieważ to klub, który chce odzyskać mistrzostwo. Byłem mistrzem Słowacji, Czech, Belgii i wicemistrzem Włoch. Byłoby pięknie zapisać na swoim koncie kolejny tytuł – dodał zawodnik.źródło: Dennik Sport, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved