Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czarni Katowice najlepsi w Tychach

Czarni Katowice najlepsi w Tychach

fot. archiwum

Za TKKF-em Czarnymi Katowice już pierwszy turniej towarzyski. Podopieczni Grzegorza Słabego okazali się najlepsi w Tychach. - Wszyscy pracują na pełnych obrotach. Mamy postawiony cel, który bardzo motywuje nas do pracy - mówi trener beniaminka.

I-ligowcy powoli zaczynają etap rozgrywania sparingów. Jeden z pierwszych towarzyskich turniejów odbył się w miniony weekend w Tychach, gdzie II-ligowy miejscowy TKS mierzył się z Hutnikiem Kraków, KPS-em Kęty oraz Czarnymi Katowice. Zmagania były okazją dla wszystkich trenerów na sprawdzenie dyspozycji poszczególnych zawodników. Jednak obyło się bez niespodzianki, bowiem najlepszy okazał się zespół z Katowic, który stracił tylko jednego seta (w meczu z ekipą z Krakowa). Drugie miejsce przypadło Hutnikowi, który w pokonanym polu pozostawił dwóch pozostałych rywali. Na pudle stanął też KPS Kęty, zaś gospodarze okazali się bardzo gościnni, gdyż z kompletem porażek uplasowali się na końcu stawki.

W kolejne weekendy katowiczanie wezmą udział między innymi w towarzyskich zmaganiach w Nysie oraz w Węgierskiej Górce, gdzie sparowali będą z austriackimi przeciwnikami. – Sparingów będzie dużo, bo jeszcze będziemy grali w środku tygodnia z ościennymi zespołami – powiedział Grzegorz Słaby. Kilku chłopaków z poprzedniego składu zostało, więc został zachowany trzon zespołu, który wywalczył awans do I ligi. Reszta zawodników szybko dostosowała się do wymagań, jakie stawiam przed nimi z Peterem Divisem. Wszyscy pracują na pełnych obrotach. Mamy postawiony cel, który bardzo motywuje nas do pracy – dodał szkoleniowiec Czarnych.

Mimo że katowiczanie są beniaminkiem I ligi, to z ruchów kadrowych, jakich dokonali w międzysezonowej przerwie, wynika, że będą jednymi z pretendentów do zajęcia czołowego miejsca w lidze. – Cele zawsze muszą być ambitne. Uważam, że są one odpowiednio dostosowane do materiału ludzkiego, którym dysponujemy. Udało nam się pozyskać tych zawodników, których chcieliśmy mieć w zespole. Oni gwarantują nam odpowiednio wysoki poziom, aby realnie myśleć o walce o miejsce w czołowej czwórce – podkreślił trener Czarnych, dla których miejsce w czubie zaplecza elity ma być tylko przystankiem przed znalezieniem się w PlusLidze. – Plan strategiczny dla klubu wyznacza miasto Katowice, które jest najważniejszym jego ogniwem. W najbliższej przyszłości Katowice mają mieć zespół w PlusLidze. W tej chwili wszyscy robimy to, co tylko się da, aby stało się to w jak najkrótszym terminie – zakończył trener śląskiego zespołu.Wyniki turnieju w Tychach:

KPS Kęty – TKS Tychy 3:0
KPS Kęty – TKKF Czarni Katowice 0:3
KPS Kęty – Hutnik Kraków 1:3
TKS Tychy – TKKF Czarni Katowice 0:4
Hutnik Kraków – TKKF Czarni Katowice 1:2
TKS Tychy – Hutnik Kraków 2:1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved