PŚ K, gr. A: Japonki nie odpuszczają w walce o złoto

Reprezentacja Japonii w 7. kolejce Pucharu Świata kobiet pokonała koreański zespół 3:0 i nadal pozostaje w walce o wygraną w rozgrywkach. Obecnie Japonki tracą punkt do liderującej ekipy ze Stanów Zjednoczonych.

Japonia otworzyła mecz świetną grą i od razu odskoczyła na 7:2, trener Korei Lee Jungchul zmuszony był do poproszenia o czas tuż przed przerwą techniczną. Na boisku pojawiła się też Lee So-Young, która starała się pociągnąć grę swojego zespołu, ale po drugiej stronie siatki szalały Miyu Nagaoka i Sarina Koga, których bardzo dobra postawa utrzymywała wysokie prowadzenie drużyny gospodarzy. W połowie seta gra się trochę wyrównała, za to końcówka należała w zupełności do Japonek, które wygrały do 17.

Korea miała lepszy start w drugi set, a obie drużyny przez długi czas wymieniały się w nim skutecznymi atakami. Po koreańskiej stronie ciężar gry wzięła na siebie Kim Yeon-Koung, Japonkom natomiast ciężej było na czysto wbić się w pole rywalek, dlatego zaczęły bezlitośnie wykorzystywać ich blok. To pozwoliło im wygrać zaciętą końcówkę. Trzecia odsłona rozegrana została już pod całkowitą kontrolą zespołu japońskiego, który wzmocnił zagrywkę i równie skutecznie spisywał się w ataku. Kolejne kontry pozwoliły reprezentantkom Japonii zbudować wyraźne prowadzenie, które utrzymały do samego końca. – Obawiałem się, że moje zawodniczki mogą zagrać w tym meczu nerwowo. Tak się jednak nie stało, a w dodatku nasza zagrywka była na świetnym poziomie i pomogła nam wygrać ten mecz – podsumował szkoleniowiec drużyny gospodarzy Masayoshi Manabe.

Japonia – Korea 3:0
(25:17, 26:24, 25:17)

Japonia: Nagaoka (15), Koga (15), Otake (11), Kimura (1), Miyashita (4), Shimamura (2), Sato (libero) oraz Zayasu (libero), Yamaguchi (5) i Nabeya
Korea: Yeon-Koung (15), Hee-Jin (13), Hyo-Jin (5), Jeong-Ah (2), Jaeyeong, Song-Hwa, Hyun-Jung (libero) oraz Seon-Ah, Dayeong, So-Young (8) i Youn-Joo (5)