Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. B: Druga wygrana Kubanek, Algieria wciąż bez seta

PŚ, gr. B: Druga wygrana Kubanek, Algieria wciąż bez seta

Siatkarki Algierii w Japonii podczas Pucharu Świata wciąż są dostarczycielkami punktów. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach nie zdołały wygrać ani jednego seta. Tym razem gładko uległy 0:3 reprezentacji Kuby, dla której było to drugie zwycięstwo w turnieju.

Mecz Kubanek z najsłabszą jak na razie ekipą w Pucharze Świata rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami od wyniku… 7:0 dla Kuby. Dopiero od tego wyniku siatkarki Algierii zorientowały się, że mecz już trwa i zaczęły zdobywać pojedyncze punkty, głównie po błędach rywalek. Zespół z Karaibów mógł przećwiczyć różne warianty gry, często atakując na pustej siatce. Na drugiej przerwie technicznej Kubanki miały już siedem punktów przewagi, a pojedyncze dobre akcje Afrykanek nie mogły im w niczym zagrozić. Pierwszą piłkę setową Kuba miała już przy stanie 24:14, ale podopieczne Roberto Garcii popełniły jeszcze trzy błędy. Ostatecznie w zespole Algierii sędzia również odgwizdał błąd podwójnego odbicia i set się zakończył. Po niespodziewanie wyrównanym początku drugiego seta Kubanki dość szybko uciekły rywalkom i atak Sullian Matienzo Linares dał im prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Na boisku pojawiły się rezerwowe zawodniczki Kuby, ale również one świetnie dawały sobie radę z rywalkami z Algierii (16:10). W pewnym momencie siatkarki z Afryki odrobiły część strat i zbliżyły się do rywalek na odległość trzech punktów (18:15), ale od tego momentu całkowicie stanęły i do końca seta zdobyły już tylko jeden punkt, przegrywając wysoko do 16.

W trzecim secie Kubanki już grając niemal bez błędów, szybko wyszły na prowadzenie 5:0, a na przerwie technicznej prowadziły 8:1. Zespół Algierii zerwał się jeszcze do walki za sprawą Nawel Hammouche (10:6), ale szybko został sprowadzony na ziemię. Przy stanie 20:10 dla Kuby jasne już było, że Algieria na pierwszego wygranego seta w Pucharze Świata musi jeszcze poczekać. Seta wynikiem 25:14 i całe spotkania zakończyła atakiem 15-letnia Melissa Varga Abreu i Kubanki zapisały na swoim koncie drugie zwycięstwo w turnieju. – Algieria to dobry zespół, ale jeszcze bardzo młody. Gra ciekawie w ataku i kilka razy nas tym skaleczyła – mówił dyplomatycznie po meczu opiekun Kubanek, Roberto Garcia. Teraz musimy się przygotować do jutrzejszego meczu przeciwko USA – dodał.

Kuba – Algieria 3:0
(25:17, 25:16, 25:14)

Kuba: Linares (18), Hernandez (8), Alvarez (6), Orta (5), Gonzalez (3), Santas (2), Cruz (libero) oraz Lopez (10), Cajigal (7), Abreu i Ruiz
Algieria: Hammouche (9), Oumghar (7), Imadali (5), Benmokhtar (4), Amel (3), Magnana (3), Mebarki (libero) oraz Belhocine (2) i Ayadi (1)