Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. A: Dominikana okazała się lepsza od Peru

PŚ, gr. A: Dominikana okazała się lepsza od Peru

Siatkarki Dominikany w siódmej serii spotkań Pucharu Świata pokonały 3:1 reprezentację Peru. To już czwarta wygrana Dominikanek w turnieju rozgrywanym w Japonii, dzięki czemu podopieczne Marcosa Kwieka zajmują 6. miejsce i wciąż mają kontakt z czołówką.

Początek meczu Dominikany z Peru był niezwykle zacięty. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie, w końcu jednak po ataku Marianne Fersoli Norberto to Dominikanki wyszły na trzypunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Peruwianki pogubiły się całkowicie i nie pomogły nawet przerwy na życzenie trenera Mauro Marasciulo (14:20). Rywalki nie wypuściły już swojej szansy z rąk i pewnie wygrały pierwszego seta do 18. Zespół z Dominikany na początku drugiej partii osiągnął dwupunktową przewagę, którą do drugiej przerwy technicznej powiększył do szeciu punktów (16:10). Przewaga podopiecznych trenera Marcosa Kwieka była bardzo wyraźna i nie zmąciło tego obrazu kilka błędów w końcówce. Domikanki wygrały drugiego seta 25:19 i prowadziły już 2:0.

Nic nie wskazywało na to, że zespół z Peru będzie w stanie nawiązać walkę w tym spotkaniu. W trzecim secie Dominikana na pierwszej przerwie technicznej prowadziła już trzema punktami, a przy stanie 12:8 o przerwę znów poprosił trener Peruwianek. To odmieniło zespół z Ameryki Południowej, który zaczął odrabiać straty, doprowadzając do remisu 14:14. Kolejne trzy wymiany Dominikana przegrała, ale zdołała dogonić rywala i znów był remis (21:21). W końcówce świetnie zagrała Katherine Regalado i Peru wygrywając trzeciego seta 25:22, wróciło do gry. Podrażniona stratą seta Dominikana od mocnego uderzenia i czteropunktowej przewagi na pierwszej przerwie technicznej rozpoczęła kolejną partię. Peruwianki szybko jednak wyrównały (9:9) i mecz nabrał kolorytu. Na drugiej przerwie technicznej, głównie dzięki dobrej grze w bloku znów na prowadzenie wyszły podopieczne trenera Marcosa Kwieka (16:13). Po przerwie Dominikana powiększyła jeszcze przewagę (20:15) i zespół Peru już się nie podniósł. Set zakończył się wynikiem 25:17, a Dominikana zdobyła trzy punkty.

Dominikana – Peru 3:1
(25:18, 25:19, 22:25, 25:17)

Dominikana: Isabel (17), Casilla (16), Norberto (8), Valdez (7), Brens (5), Marte Frica, Castillo (libero) ooraz Martinez B. (11), Martinez J. (7), Martinez E. (2) i Stephens
Peru: Regalado (18), Olemar (15), Ortiz (14), Uribe (6), Yllescas (4), La Rossa, Egoavil (libero) oraz Muñoz (1) i Rueda