Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Philippe Blain: Każdy zawodnik musi być gotowy do gry

Philippe Blain: Każdy zawodnik musi być gotowy do gry

fot. archiwum

- Przed nami jedenaście spotkań i nie da się grać ich jedną szóstką. Na pewno każdy zawodnik będzie miał możliwość wyjścia na boisko i pomoże w odniesieniu zwycięstwa - mówi przed turniejem Pucharu Świata drugi trener reprezentacji Polski, Philippe Blain.

Sprawdzian kadry w XIII Memoriale Huberta Wagnera wypadł pomyślnie. Zwycięski pojedynek z Francją 3:2 był chyba najlepszym sprawdzianem dla zespołu. Jesteście panowie zadowoleni z tego spotkania?

Philippe Blain:To był bardzo dobry mecz przed Pucharem Świata. Rywale rozpoczęli to spotkanie lepiej niż my, szczególnie w obronie. Musieliśmy znaleźć sposób, aby wrócić do naszej gry i odnieść zwycięstwo w tym meczu. Jest to o tyle ważne, że prawdopodobnie równie ciężkie spotkania zagramy w Japonii.

W ciągu trzech dni memoriału w Toruniu na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy. Szukaliście panowie wyjściowej szóstki, czy trenowaliście nowe ustawienia na boisku?Przed nami jedenaście spotkań i nie da się grać ich jedną szóstką. Na pewno każdy zawodnik będzie miał możliwość wyjścia na boisko i pomoże w odniesieniu zwycięstwa. Naszym zadaniem nie jest szukanie najlepszej szóstki, bo na pewno takiej nie będzie. Aby móc wygrać każde spotkanie, będziemy musieli dokonywać zmian w ustawieniu. Temu służyły zmiany w spotkaniach w Toruniu.

W Japonii bardzo duże znaczenie będzie odgrywało zmęczenie fizyczne.

Z pewnością. To jest bardzo trudny turniej. Na pewno nie wszystkie zespoły są na tym samym poziomie. Na przykład Tunezja nie gra tak jak Rosja, ale też jest niebezpieczna. Na pewno przez te dwa tygodnie zagramy ciężkie mecze, więc każdy zawodnik musi być gotowy do gry.

I pierwszy mecz reprezentacja Polski zagra właśnie z Tunezją. To dobry rywal na początek turnieju?

Trudno powiedzieć, bo to na pewno nie jest zła drużyna. Najważniejsze jednak dla nas jest to, aby dobrze wejść w turniej. Oczywiście najlepiej byłoby, abyśmy wszystkie mecze wygrali. Ale to będzie trudne.

Praktycznie każda drużyna, która wystąpi w Pucharze Świata, jest dobrze znana naszej kadrze. Chyba żadna z nich nie ma już tajemnic.

Może na dzisiaj zagadką są Rosja i Włochy. Zmienili się trenerzy, składy drużyn, przyszli nowi zawodnicy. Na pewno nie będą to te same zespoły, które grały w Lidze Światowej. Włosi są dla nas mniejszym problemem. Gramy z nimi pod koniec turnieju, więc na pewno będziemy mieli duży materiał do analizy ich gry. Trochę gorzej będzie z Rosją, bo gramy z nią drugiego dnia, ale na pewno będziemy przygotowani do spotkania.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved