Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Potera o przygotowaniach Indykpolu AZS

Michał Potera o przygotowaniach Indykpolu AZS

fot. Mateusz Siwiec

Akademicy z Olsztyna intensywnie przygotowują się do sezonu. Powoli wszystko zaczyna lepiej wyglądać - mówi po pierwszym okresie przygotowawczym Michał Potera. AZS zagościł w weekend na boiskach Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015.

Olsztyńska drużyna przygotowania do sezonu 2015/2016 rozpoczęła 10 sierpnia. Od początku nie trenowała w pełnym składzie. Jak do tej pory w Olsztynie nie pojawili się Bram Van Den Dries oraz Thomas Koelewijn, którzy do zespołu dołączą dopiero w październiku. W pierwszych zajęciach brakowało Bartosza Bednorza, a obecnie z zespołem nie trenuje Krzysztof Bieńkowski. – Nie jesteśmy jedynym zespołem, który ma w swoich szeregach reprezentantów swoich krajów. Wiadomo, że wszyscy dołączą do swoich ekip po mistrzostwach Europy. Chłopaki będą mieli tydzień, żeby dostosować się do zespołu i zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze wyglądało – uważa libero akademików, Michał Potera.

Podopieczni Andrei Gardiniego przygotowują się we własnych obiektach. – Powoli wszystko zaczyna lepiej wyglądać. W tym tygodniu zaczęliśmy już grać w siatkówkę, taką typową „sześciu na sześciu”. Mam nadzieję, że to zaprocentuje i od początku nowego sezonu będziemy się pokazywać z jak najlepszej strony – mówi Potera. W niedzielę zawodników Indykpolu AZS można było zobaczyć na boiskach do siatkówki plażowej nad jeziorem Ukiel, gdzie rozgrywane były zawody z cyklu Grand Slam. Akademicy m.in. wzięli udział w pokazowym meczu na stadionie głównym, rozegrali też wewnętrzną gierkę na boisku bocznym. Na 10 września zaplanowana jest pierwsza gra kontrolna olsztynian, a ich rywalami będą srebrni medaliści ostatniego sezonu – Lotos Trefl Gdańsk.

 źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved