Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Dawid Woch: Gra w reprezentacji jest marzeniem każdego

Dawid Woch: Gra w reprezentacji jest marzeniem każdego

fot. CEV

Reprezentacja Polski kadetów zdobyła mistrzostwo świata w Argentynie, a w całym sezonie wygrała trzy ważne turnieje. - Powoli zaczynamy sobie zdawać sprawę z tego, czego dokonaliśmy w tym roku, to świetne uczucie - mówi Strefie Siatkówki Dawid Woch.

Czy dotarło już do was, że zostaliście mistrzami świata ?

Dawid Woch:Powoli zaczynamy sobie zdawać sprawę z tego, czego dokonaliśmy w tym roku i tego, że jesteśmy mistrzami świata. Na pewno pomagają nam rodzice i znajomi, którzy nie pozwalają nam o tym zapomnieć. To bardzo miłe i wielkie wsparcie dla nas.

Zdobyliście w tym roku siatkarskiego „hat-tricka”, wygrywając wszystkie duże turnieje. Czy przed pierwszą wielką imprezą, czyli mistrzostwami Europy, spodziewaliście się, że osiągniecie tak wiele?Ciężko trenowaliśmy i wierzyliśmy w siebie. Do każdego turnieju podchodziliśmy z wiarą w zwycięstwo i dużą koncentracją. Uważam też, że byliśmy świetnie przygotowani przez nasz sztab szkoleniowy i cieszymy się bardzo, że wygraliśmy w tym roku tak wiele.

Czy zostaliście przywitani w jakiś specjalny sposób w Polsce?

Zostaliśmy przywitani na lotnisku Chopina w Warszawie przez prezesa PZPS-u, pana Pawła Papke, działaczy sportowych, pojawiły się także media, kibice i oczywiście nasi rodzice. Wszystkim bardzo dziękujemy za tak serdecznie przywitanie.

Czy w twoim życiu zaszły jakieś zmiany po tych wielkich sukcesach ?

Na pewno nabrałem jeszcze większej wiary w siebie oraz motywacji do dalszej pracy. A jeśli chodzi o życie codzienne, to nie uległo ono jakiejś większej zmianie, cieszę się z tego, co jest. Jestem spokojny i sądzę, że „woda sodowa” nie uderzy nam do głowy.

W młodzieżowej reprezentacji wygrałeś już wszystko. Czy pojawia się w twojej głowie perspektywa gry w kadrze seniorskiej?

Gra w seniorskiej reprezentacji jest marzeniem każdego młodego sportowca. Trzeba cały czas udoskonalać swoje umiejętności i kształtować swój charakter. Wierzę, że uda mi się reprezentować nasz kraj w seniorskiej reprezentacji, ale na razie staram się o tym nie myśleć. Zamierzam dalej ciężko pracować i wierzę, że pewnego dnia dostanę powołanie od selekcjonera tej pierwszej kadry.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved