Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Skład reprezentacji Kanady na Puchar Świata ogłoszony

Skład reprezentacji Kanady na Puchar Świata ogłoszony

fot. FIVB

Trener reprezentacji Kanady Glenn Hoag podał nazwiska czternastu siatkarzy, którzy będą rywalizowali podczas Pucharu Świata o bilet na igrzyska olimpijskie. Jeszcze przed turniejem formę Kanadyjczyków sprawdzą Canarinhos.

Kanadyjczycy na pewno nie są zaliczani do ścisłego grona faworytów Pucharu Świata, ale bez dwóch zdań jest to zespół, który jest w stanie sprawić wiele kłopotów najlepszym i spowodować, że stracą oni punkty. Liderem zespołu jest niewątpliwie jeden z najlepszych atakujących na świecie – Gavin Schmitt. W składzie drużyny są także znani z PlusLigi Justin Duff, Daniel Lewis (powraca do polskiej ligi), Steven Marschall, Dustin Schneider czy nowy nabytek Jastrzębskiego Węgla Toontje Van Lankvelt. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Kanadyjczycy zdobyli brązowe medale igrzysk panamerykańskich.

Przed odlotem do Japonii podopieczni Glenna Hoaga zmierzą się dwa razy towarzysko z Brazylią w Edmonton, konkretnie we wtorek i środę. W poniedziałek zespoły spotkają się na wspólnym, otwartym dla kibiców treningu. – Czekamy już na te sparingi z Brazylią. To będzie doskonała przygrywka przed Pucharem Świata, a dodatkowo już sama obecność Brazylii jest czymś ekscytującym dla widzów. Canarinhos będą świeżo po meczach w USA, więc będą w dobrej formie. Spodziewam się dwóch trudnych sprawdzianów – powiedział opiekun reprezentacji Kanady. Pierwszym rywalem Kanady podczas Pucharu Świata będą Włosi, natomiast z reprezentacją Polski zagrają oni dokładnie w połowie imprezy, 16.09. Będzie to szósty mecz dla obu ekip.

Skład reprezentacji Kanady na Puchar Świata 2015:Rozgrywający: TJ Sanders, Dustin Schneider
Atakujący: Gavin Schmitt
Przyjmujący: Gordon Perrin, Nicholas Hoag, Steven Marshall, Toontje Van Lankvelt, Fred Winters
Środkowi: Justin Duff, Daniel Jansen Vandoorn, Rudy Verhoeff, Graham Vigrass
Libero: Blair Bann, Dan Lewis

źródło: inf. własna, volleyball.ca

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved