Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. B: Spokojne zwycięstwo USA nad Kenią

PŚ, gr. B: Spokojne zwycięstwo USA nad Kenią

fot. FIVB

W meczu pomiędzy Kenią a USA nie było niespodzianki. Kolejne trzy oczka do swojego konta dopisały Amerykanki, które nie miały najmniejszych problemów, by ograć siatkarki z Afryki w trzech setach. Świetne zawody rozegrała Nicole Fawcett.

Mecz świetnie rozpoczęły Amerykanki, które po zbiciach Dixon oraz błędach Kenijek zaczęły wypracowywać sobie przewagę. Szybko zatrzymały także rywalki blokiem, a na pierwszym czasie technicznym osiągnęły już sześciopunktową przewagę. Pojedyncze oczka zdobywane przez Khadambi i Wanję nie były w stanie zniwelować strat po stronie zawodniczek z Czarnego Lądu. W kolejnych minutach przedstawicielki Afryki popełniały sporo błędów, co ułatwiało zadanie faworytkom. W końcówce po stronie podopiecznych trenera Kiraly’ego do gry włączyła się Lowe, a skutecznym blokiem popisała się Gibbemeyer, co zaowocowało pewnym triumfem mistrzyń świata w premierowej odsłonie (25:15).

W pierwszych minutach drugiej partii obie drużyny szły łeb w łeb, ale taka sytuacja miała miejsce tylko do stanu 4:4. Następnie Kenijki popełniły trzy błędy, dzięki czemu inicjatywę na boisku ponownie zaczęły przejmować siatkarki ze Stanów Zjednoczonych. Z biegiem czasu jeszcze bardziej zaczął powiększać się dystans punktowy pomiędzy oboma ekipami, w czym duża zasługa Dixon. Ale w środkowej fazie seta Afrykanki wykorzystały chwilowe rozluźnienie przeciwniczek i po udanych atakach Makuto i bloku Jepngetich zbliżyły się do nich na cztery oczka. Szybko jednak niemoc Amerykanek przerwała Fawcett. Później przypomniała o sobie Robinson, a błędy Kenijek ponownie przyczyniały się do zwiększającej się dominacji zawodniczek z USA. Ostatecznie ta część meczu padła łupem podopiecznych trenera Kiraly’ego, a kropkę nad i postawiła w niej Robinson (25:16).

Lokomotywami mistrzyń świata na początku trzeciego seta były Dixon i Fawcett, a błędy rywalek szybko pozwoliły im objąć prowadzenie 4:0. Makuto próbowała poderwać przedstawicielki Afryki do walki, ale ich gra była zbyt mało stabilna. Ponadto dobrze tego dnia prezentowała się Fawcett, dzięki której Amerykanki kontrolowały boiskowe wydarzenia. Kenijki stać było co najwyżej na zbliżenie się do faworytek na trzy oczka, ale ich błędy sprawiły, że dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami błyskawicznie wzrósł do sześciu oczek. W kolejnych minutach po amerykańskiej stronie oczka zdobywały Dixon i Gibbemeyer, sporo darmowych punktów faworytki otrzymywały też od przeciwniczek, co w efekcie przełożyło się na ich wysokie zwycięstwo w tej odsłonie (25:13) i w całym meczu 3:0.Kenia – USA 0:3
(15:25, 16:25, 13:25)

Składy zespołów:
Kenia: Moim (8), Khadambi (6), Makuto (5), Wangeci (2), Jepngetich (2), Wairimu (1), Wanyama (libero) oraz Maiyo (3) i Wanya
USA: Fawcett (16), Easy (14), Dixon (8), Robinson (8), Gibbemeyer (7), Kreklow (2), Hagglund (libero) oraz Lowe i Glass

Zobacz również:
Wyniki Pucharu Świata 2015 kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved