Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. B: Kolejna lekcja siatkówki dla kadry Algierii

PŚ, gr. B: Kolejna lekcja siatkówki dla kadry Algierii

Turniej rozgrywany w Japonii jest dla Algierek prawdziwą szkołą życia. Zawodniczki z Czarnego Lądu w pięciu meczach nie zdobyły nawet seta i zajmują ostatnie miejsce w stawce. Tego bilansu nie pozwoliły im poprawić Argentynki, które bez przeszkód wygrały 3:0.

Mecz od początku toczył się pod dyktando Argentynek, które prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:2. Liderką drużyny była Sol Piccolo, punkty dokładała również Natalia Aispurua. Doskonałą zagrywką popisywała się Yael Castiglione, po jednym z takich serwisów Argentyna schodziła z dziesięciopunktowym prowadzeniem na drugą przerwę techniczną. Po niej kolejny skuteczny blok na Nawel Hammouche zaprezentowała Natalia Aispurua, dzięki czemu przewaga gospodyń jeszcze się powiększyła. Algierki natomiast nie potrafiły przeciwstawić się w żadnym z elementów, grały nerwowo, popełniając dużo błędów. Efektem takiego obrazu gry było ostateczne zwycięstwo argentyńskiej ekipy 25:11.

Druga partia miała podobny przebieg jak pierwsza, Argentyna od początku dominowała na boisku. Algieria miała problemy w przyjęciu, w ataku również była nieskuteczna. Po drugiej stronie siatki zdecydowanie lepiej prezentowały się rywalki, w szczególności Lucia Fresco. Po jednej z akcji wspomnianej zawodniczki Argentynki miały już jedenaście punktów przewagi i nie zamierzały zwalniać tempa. Kolejne oczka na koncie gospodyń zapisały Yael Castiglione i Sol Piccolo, argentyński zespół wygrał 25:8.

Trzecia odsłona meczu również należała do podopiecznych trenera Guillermo Orduny, na pierwszej przerwie technicznej prowadziły one 8:4. W drużynie z Afryki pojedynczymi atakami popisywały się jedynie Nawel Hammouche i Melissa Kasri, ale był to za mało, by móc rywalizować na równi z Argentyną. Gospodynie pewnie grały zarówno w ataku, jak i bloku, świetnie funkcjonowała także zagrywka. W rezultacie na drugiej przerwie technicznej prowadziły one 16:7. Po niej gościom udało się zdobyć tylko cztery punkty, drużyna z Ameryki Południowej po ataku Tanyi Acosty triumfowała 25:11.

Każdy element gry w tym meczu należał do Argentyny, zespół z Afryki zdołał zapunktować jedynie siedemnaście razy w ataku i po razie w bloku i serwisie. Najlepszymi zawodniczkami na boisku okazały się Lucia Fresco oraz Natalia Aispurua.

Argentyna – Algieria 3:0
(25:11, 25:8, 25:11)

Argentyna: Fresco (13), Aispurua (12), Lazcano (7), Scacchi (6), Piccolo (6), Castiglione (6), Rizzo (libero) oraz Acosta (3), Sagardia (1) i Boscacci (1)
Algieria: Hammouche (7), Amel (4), Oumghar (2), Benmokhtar (2), Imadali (1), Magnana, Mebarki (libero) oraz Kasri (3), Ayadi i Sadi