Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. A: Rosjanki po trudnej przeprawie wygrały z Koreą

PŚ, gr. A: Rosjanki po trudnej przeprawie wygrały z Koreą

Siatkarki kadry Rosji dopisały do swojego konta kolejną wygraną. Tym razem nie przyszła ona jednak tak łatwo, ponieważ reprezentantki Korei Południowej postawiły rywalkom opór. Najbliżej wygranej były w drugiej odsłonie, która padła łupem Rosjanek 26:24.

W mecz lepiej weszły Rosjanki, które od razu narzuciły rywalkom swój rytm gry i prowadziły 8:4 na pierwszej przerwie technicznej. Koreanki skuteczną grą w ataku próbowały odrabiać straty, jednak dystans ten cały czas się utrzymywał. Udany blok Jany Szczerban zaprowadził wynik 15:11 dla Sbornej, a mocne zbicie Jekateriny Lubuszkiny sprowadziło obie ekipy na drugi regulaminowy czas przy trzypunktowej nadwyżce Rosji. Azjatki miały trudności z wyeliminowaniem niedokładności ze swoich poczynań, a wśród podopiecznych Jurija Mariczewa swoje próby w ofensywie raz po raz wykańczała Natalia Obmoczajewa (20:15). W końcówce Korea zdobyła jeszcze kilka oczek, ale dwa błędy Yeon-Koung Kim ostatecznie przekreśliły jej szansę. Rosja wygrała 25:20.

Porażka w poprzedniej odsłonie nieco mobilizująco podziałała na Koreanki, które drugiego seta otworzyły od prowadzenia 4:0. Rosjanki jednak nie pozostawały dłużne, szybko zniwelowały tę różnicę, a po ataku Szczerban wysunęły się na czoło (6:5). Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsze były Azjatki, a tuż po niej na parkiecie rozgorzała zacięta walka, wynik oscylował wokół remisu. Dopiero na drugim regulaminowym czasie za sprawą świetnych uderzeń Tatiany Koszelewej Sborna zbudowała wyraźną, pięciopunktową nadwyżkę. Gdy Lubuszkina zanotowała asa serwisowego i Rosja prowadziła 19:14, wydawało się, że spokojnie zmierza do końcowej wygranej, jednak podopieczne trenera Lee Jung-Chula zanotowały ostatni zryw. Kolejne znakomite ataki ze wszystkich stref boiska umożliwiły im doprowadzenie do remisu po 22 i o ostatecznym wyniku musiała decydować gra na przewagi. W niej lepsze okazały się Rosjanki, które zwyciężyły 26:24.

Niesione już na fali Rosjanki dobrze rozpoczęły trzecią partię. Po udanej akcji Lubuszkiny prowadziły 5:2, a za sprawą dynamicznego ataku Koszelewej osiągnęły czteropunktową zaliczkę na pierwszej przerwie technicznej. Koreanki nie poddawały się, punktowe bloki i zagrywki pozwoliły im doprowadzić do wyrównania po 9. Lecz stan ten był krótkotrwały, bowiem za sprawą skutecznych uderzeń Obmoczajewej mistrzynie Europy ponownie wysunęły się na czoło (13:10). Azjatki nie wystrzegały się błędów własnych, a w rosyjskich szeregach „zaskoczył” blok, dzięki czemu Sborna zbudowała już pięć punktów zapasu (17:12). W newralgicznym momencie seta pomyślne wideoweryfikacje i pomyłki Rosjanek pozwoliły podopiecznym Lee Jung-Chula złapać jeszcze chwilę oddechu i nieco zmniejszyć straty, ale Rosja nie dała wyrwać sobie zwycięstwa, które odniosła w stosunku 25:22 i w całym meczu 3:0.

Rosja – Korea Południowa 3:0
(25:20, 26:24, 25:22)

Rosja: Obmoczajewa (25), Szczerban (10), Lubuszkina (5), Orłowa (3), Pasynkowa, Kosjanienko, Małowa (libero) oraz Koszelewa (14), Małych (1), Starcewa i Fetisowa
Korea Płd.: H.J. Kim (17), Y.K. Kim (15), J.A. Park (8), H.J. Yang (5), J. Lee (3), S.Ch. Cho, M.O. Yim (libero) oraz S.Y. Lee (4), Y.J. Hwang (1), S.A. Chae i D. Lee