Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. A: Japonki dopełniły formalności

PŚ, gr. A: Japonki dopełniły formalności

Japonki były zdecydowanymi faworytkami w starciu z reprezentacją Peru. Co prawda rywalki starały się jak mogły i pozostawiły po sobie pozytywne wrażenie, ale Peruwianki nie były w stanie ugrać nawet seta, odnosząc piąte zwycięstwo w Pucharze Świata.

Na początku spotkania Peruwianki próbowały dotrzymać kroku Japonkom, ale udało się im to tylko do stanu 4:4. Dwie udane kontry Nagaoki oraz blok gospodyń spowodowały, że szybko zaczęły one zyskiwać przewagę nad przeciwniczkami. W kolejnych minutach zaczął powiększać się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami, a duża w tym zasługa między innymi udanych zbić Kimury oraz trudnego serwisu Kogi. Siatkarki z Ameryki Południowej miały coraz większe trudności z nawiązaniem wyrównanej walki z Azjatkami, a as serwisowy Shimamury spowodował, że Japonki wygrywały już 17:8. W decydujących momentach gospodyniom przytrafiło się kilka błędów, a punktową zagrywkę dołożyła La Rosa, ale i tak nie miało to większego znaczenia dla końcowego wyniku, bowiem ostatecznie siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni triumfowały 25:19.

W pierwszych minutach drugiej partii Peruwianki nie zamierzały tanio sprzedawać skóry, próbowały nawet przejąć inicjatywę na boisku, ale dobra postawa w bloku i w ataku Yamaguchi szybko sprowadziła siatkarki z Ameryki Południowej na ziemię. W dodatku w ataku zaczęła mylić się Ortiz, co sprawiło, że dominacja Japonek stawała się coraz wyraźniejsza. Dopiero czas na życzenie peruwiańskiego sztabu szkoleniowego poderwał przyjezdne do walki. Udane konty Regalado i Olemar pozwoliły im wrócić do gry. Walka cios za cios toczyła się do stanu 19:19, ostatnie słowo należało jednak do Azjatek. W ich szeregach kluczową postacią była Nagaoka, która oczka zdobywała zarówno w ataku, jak i w bloku. W końcówce punktowała także Ishii, a błędy Peruwianek przypieczętowały wygraną gospodyń (25:21).

W początkowej fazie trzeciego seta siatkarki z Ameryki Południowej szły łeb w łeb z rywalkami, ale jeszcze przed pierwszym czasem technicznym zaczęło się zarysowywać niewielkie prowadzenie Azjatek. Po nim Peruwianki zaczęły tracić coraz większy dystans punktowy, a duża w tym zasługa ich błędów chociażby w ataku. W dodatku asem serwisowym popisała się Kimura, dzięki czemu zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni wygrywały już 16:8. W końcówce siatkarki z Ameryki Południowej nie miały już pomysłu na zbliżenie się do przeciwniczek. Nie radziły sobie z pokonaniem świetnej defensywy Japonek, a te wykorzystywały większość nadarzających się okazji na zdobywanie punktów. Zbicia Sakody i Shimamury praktycznie przypieczętowały ich przekonującą wygraną (25:15).

Japonia – Peru 3:0
(25:19, 25:21, 25:15)

Japonia: Nagaoka (12), Kimura (12), Koga (8), Shimamura (5), Miyashita (3), Otake (3), Zayasu (libero) oraz Yamaguchi (3), Koto (1), Uchiseto (1), Sato (libero), Nabeya, Sakoda (4), Ishii (6) i Yamaguchi (3)