Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. A: Dominikanki z drugą porażką

PŚ, gr. A: Dominikanki z drugą porażką

Reprezentacja Dominikany doznała drugiej porażki podczas Pucharu Świata w Japonii. W szóstym meczu turnieju lepsze od zawodniczek Marcosa Kwieka okazały się Serbki. Siatkarki z Bałkanów wygrały w trzech setach i zbliżyły się do czołówki.

Od początku pierwszego seta swój styl gry narzuciły Serbki, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. Po niej przewaga gości utrzymywała się, choć w drużynie Dominikany dwoiła się i troiła Isabel Pena. W serbskiej reprezentacji siła ataku rozkładała się bardziej równomiernie, punktowały nim Jelena Nikolić, Brankica Michajlović i Tijana Bosković. Efektem tego było zdecydowane prowadzenie zespołu gości i ostateczne zwycięstwo 25:18.

Druga partia była bardziej wyrównana niż poprzednia, na pierwszej przerwie technicznej Dominikanki prowadziły tylko jednym punktem. Dopiero as serwisowy Marianne Fersoli dał dwupunktową przewagę gospodyniom, którą jednak bardzo szybko odrobiły ich rywalki. Gra punkt za punkt, akcja za akcję – tak dalej wyglądał ten set. W serbskiej ekipie podobnie jak w poprzedniej partii punkty w ataku zdobywała Brankica Mihajlović, swoje „cegiełki” dokładała również Jovana Stevanović. W końcówce błędy zaczęła popełniać drużyna z Dominikany, co wykorzystywały Serbki. W rezultacie to ponownie Serbia okazała się lepsza i po ataku w aut Prisilli Rivery zwyciężyła 25:22.

Trzecia odsłona meczu doskonale rozpoczęła się dla Serbii, która po kilku akcjach miała pięciopunktową przewagę. Dominikanki miały duże problemy w przyjęciu, przez co nie mogły wyprowadzić skutecznych ataków. Dopiero Gina Mambru i jej świetne akcje spowodowały, że dominikański zespół zbliżył się do swoich rywalek na jeden punkt. Po serbskiej stronie grała jednak Jovana Stevanović i to właśnie ta zawodniczka błyskawicznie powiększyła prowadzenie swojej ekipy. Na drugiej przerwie technicznej Serbia miała sześciopunktową przewagę. Po niej obraz gry niewiele się zmienił, nadal dominowały podopieczne trenera Zorana Terzica, Dominikana była bezradna. W końcówce doskonale funkcjonowała zagrywka gospodyń, dzięki czemu na tablicy widniał wynik 23:21 dla gości. Był to jednak ostatni zryw dominikańskiej ekipy w tym meczu, po chwili Serbki wygrały 25:22.

Reprezentacja Serbii okazała się lepsza w ataku i bloku, którym zdobyła dziewięć punktów przy tylko dwóch rywalek. Dominikanki dobrze prezentowały się w polu serwisowym. Najlepiej punktującymi zawodniczkami były Brankica Michajlović i Isabel Pena, które zdobyły odpowiednio szesnaście i trzynaście oczek.

Dominikana – Serbia 0:3
(18:25, 22:25, 22:25)

Dominikana: Pena (13), Rivera (9), Mambru (6), Fersola (3), Vargas (2), Marte (2), Castillo (libero) oraz Martinez (6), Moreno Martinez (2), J. Martinez (1), Dominguez i Binet
Serbia: Mihajlović (16), Stevanović (12), Bosković (9), Nikolić (5), Rasić (5), Ognjenović (4), S. Popović (libero) oraz Cebić (libero), Busa (1), Veljković (1), Malesević, Zivković, Bjelica i M. Popović