Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Złoci Michał Bryl i Kacper Kujawiak

ME U-22: Złoci Michał Bryl i Kacper Kujawiak

Michał Bryl i Kacper Kujawiak na najwyższym stopniu podium zakończyli rywalizację w mistrzostwach Europy do lat 22. W wielkim finale Polacy 2:0 pokonali duet z Francji. W meczu o brąz triumfowali natomiast Rosjanie - Weliczko/Siwolap, pokonując rywali z Czech.

Jako pierwsi rywalizację w strefie medalowej rozpoczęli siatkarze z Czech i Rosji. Zarówno Perusic i Vana, jak i Weliczko z Siwolapem przegrali swoje półfinały dość gładko. Szczególnie Czesi nie byli w stanie sprostać znakomicie dysponowanym Francuzom. Rywalizacja w „małym finale” była bardzo zacięta, szczególnie pierwszy set meczu obfitował w wiele zwrotów akcji, przy widowiskowych wymianach. Nieco więcej pewności na siatce zachowali siatkarze z Rosji i to oni w decydujących chwilach przejmowali kontrolę nad przebiegiem zmagań. Ostatecznie zwycięzcę partii premierowej miała wyłonić gra na przewagi. A w tej lepiej odnaleźli się Weliczko i Siwolap. Pewni swego Rosjanie wygrali 26:24. Druga partia jedynie początkowo przypominała odsłonę pierwszą. Wraz z rozwojem spotkania Perusic i Vana sprawiali wrażenie bezradnych. Przy dość wyrównanym starcie szybko Rosjanie przejęli kontrolę nad przebiegiem zmagań, zostawiając rywali w tyle. Ten dystans utrzymał się do końca seta, wygranego przez duet z Rosji 25:14.

Mecz o 3. miejsce:

Perusic/Vana CZE [9] – Weliczko/Siwolap RUS [27] 0:2
(24:26, 14:21)

Cały turniej układał się po myśli biało-czerwonych. Po triumfie w półfinałowym starciu z Rosjanami w ostatnim meczu turnieju Michał Bryl i Kacper Kujawiak spotkali się z duetem z Francji Romainem Di Giantommasem i Maximem Thiercy. Francuzi, którzy w swoim półfinale dość gładko rozprawili się z duetem z Czech, w starciu z Polakami początkowo skutecznie stawiali opór rywalom. Odsłona pierwsza to jeszcze fragmenty wyrównanej walki, przy wymianach sił na siatce. W kluczowym fragmencie seta to Michał Bryl i Kacper Kujawiak lepiej się odnaleźli, zachowując wyższy poziom koncentracji. Wygrana do 17 w pierwszym secie wyraźnie uskrzydliła Polaków. Drugi set to już niemal pełna kontrola i popis umiejętności polskiej pary. Na tle pewnych swego Kujawiaka z Brylem Francuzi sprawiali wrażenie bezradnych. Tym samym dość szybko Di Giantommaso i Thiercy zostali w tyle. Przy kilkupunktowym dystansie dzielącym obie ekipy i konsekwentnej grze Polaków niemal pewne było, że nic już nie powstrzyma biało-czerwonych w drodze po złoto. Tak też się stało, wygrana do 12 przypieczętowała sukces polskiej pary.