Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Kolejne pewne zwycięstwo Turczynek, Gruzja bez szans

LE K: Kolejne pewne zwycięstwo Turczynek, Gruzja bez szans

Podobnie jak w sobotni starciu, także w drugiej konfrontacji Gruzinek z rywalkami z Turcji gospodynie nie dały rywalkom szans. Tym razem siatkarkom z Turcji do sukcesu wystarczyła godzina. Mecz nie miał większej historii.

Siatkarki reprezentacji Gruzji nie wyciągnęły wniosków z sobotniej porażki, powtórzył się scenariusz z pierwszego meczu tego weekendu z udziałem reprezentacji Turcji i Gruzji. Już początek meczu to mocny start w wykonaniu gospodyń. Dobra zagrywka miejscowych i skuteczność na skrzydłach zrobiły swoje. Dość szybko podopieczne trenera Dilika zostawiły rywalki w tyle, już podczas pierwszej przerwy technicznej Turczynki prowadziły pięcioma punktami. W ataku nie myliła się Kestirengoz, intencje rywalek znakomicie odczytywała Aydinogullari, popisując się kolejnymi blokami. Konsekwentnie grające gospodynie systematycznie budowały dystans i tak podczas drugiej regulaminowej przerwy w grze było już 16:9. Próbując ratować sytuację, trener Giorgadze desygnował do gry jeszcze Sosnowskają, pojedyncze zagrania wystarczyły jedynie do przekroczenia przez Gruzinki progu 10 oczek zdobytych w secie. Końcówka partii to popis gry gospodyń i pewna wygrana 25:13.

W drugiej partii Turczynki nie zwalniały tempa. Obok liderki – Kestirengoz, dobrze spisywała się Yildrim. Podobnie jak dzień wcześniej pożądane rezultaty przynosiło ryzyko podejmowane przez miejscowe w polu serwisowym. Siatkarki z Turcji skutecznie odrzucały Gruzinki od siatki, nie marnując szans w kontratakach. To właśnie szczęśliwe ustawienie Turczynek pozwoliło im powtórzyć wyczyn z partii premierowej. Podczas pierwszej przerwy technicznej zawodniczki trenera Dilika prowadziły już 8:3. Średnia 15-procentowa efektywność zagrań przyjezdnych w żadnym stopniu nie mogła dawać Gruzinkom szans na nawiązanie wyrównanej walki z atakującymi na poziomie 52-procentowej efektywności gospodyniami. To właśnie dyspozycja w ataku była tym, co zrobiło różnicę w tym fragmencie meczu. Wraz z rozwojem partii dystans dzielący obie ekipy systematycznie wrastał, Turczynki prowadziły kolejno 16:9, 21:11, aby wygrać 25:11.

W secie trzecim gospodyniom nie mogło już przytrafić się nic złego. Tym bardziej, że wciąż to Turczynki kontrolowały przebieg zmagań. Dobrze do gry, po stronie miejscowych, wprowadziły się jeszcze Sent i Karasoy. Identycznie jak we wcześniejszych setach także tym razem już w pierwszych minutach rywalizacji Turczynki zbudowały przewagę, której nie oddały do końca seta. Serwis i siła ataku zrobiły swoje, pojedyncze ataki Kalandadze po stronie Gruzinek pozwoliły już tylko zmniejszyć rozmiar porażki. Kiedy Turczynki prowadziły na drugiej przerwie technicznej 16:8, niemal pewne było, że w tej części meczu nie wydarzy się dla nich już nic złego. Podopieczne Goncaguli Dilika do końca seta utrzymały wysoki poziom koncentracji, wygrywając 25:12 i w całym meczu 3:0.

Turcja – Gruzja 3:0
(25:13, 25:11, 25:12)

Turcja: Yilmaz (3), Yildirim (11), Kestirengoz (15), Dagdelenler (9), Gurkaynak (7), Aydinogullari (5), Kaycan (libero) oraz Karasoy (2), Ersari i Zent (4)
Gruzja: Gaprindaszwili (3), Kipszidze (2), Kakhadze, Kalandadze (7), Sturua (1), Sanadze J. (1), Sanadze T. (libero) oraz Markaraszwili, Tvauri (2) i Sosnowskaja (4)