Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Olsztyn: Emocje ostatniego dnia zawodów, triumf mistrzów świata

GS Olsztyn: Emocje ostatniego dnia zawodów, triumf mistrzów świata

Dużo emocji zapewniły kibicom w Olsztynie spotkania półfinałowe turnieju męskiego. Oba zakończyły się w trzech setach, ale ostatecznie o złoty medal walczyły pary ze Stanów Zjednoczonych i Brazylii, zwyciężyli faworyci, Alison Cerutti i Bruno Schmidt.

Jacob Gibb i Casey Patterson w trwającym ponad godzinę meczu pokonali Jonathana Erdmanna i Kaya Matysika. Ogromne znaczenie miał pierwszy set, w którym obie pary testowały wzajemnie swoją wytrzymałość i koncentrację. Amerykanie rzutem na taśmę zapewnili sobie zwycięstwo i dużą zaliczkę psychologiczną. Utytułowana para z Niemiec wychodziła w swojej karierze już jednak ze znacznie większych opresji, tak też stało się w drugiej partii, którą nasi zachodni sąsiedzi rozstrzygnęli na swoją korzyść. W tie-breaku Amerykanie nie dali już się zaskoczyć i zameldowali się w finale (15:10).

Dość niespodziewanie w sporych tarapatach znalazła się rozstawiona w Olsztynie z numerem 1 para z Brazylii. Alison Cerutti i Bruno Schmidt w 1/2 zawodów trafili bowiem na ambitnych Kanadyjczyków. Ben Saxton i Chaim Schalk znaleźli receptę na mistrzów świata w premierowej odsłonie i detale zadecydowały o tym, że to trzeci set rozstrzygał o losach meczu. Brazylijczycy wrócili z dalekiej podróży, ale ostatecznie zgodnie z przewidywaniami awansowali do finału.

Półfinały:

Erdmann/Matysik GER [13] – Gibb/Patterson USA [6] 1:2
(28:30, 21:19, 10:15)

Alison/Bruno Schmidt BRA [1] – Schalk/Saxton CAN [10] 2:1
(19:21, 21:19, 15:9)

Kanadyjczycy w meczu o brązowy medal udowodnili, że ich rewelacyjna postawa w poprzednim meczu nie była dziełem przypadku. Schalk i Saxton przełamali fatalną serię pięciu porażek z rzędu przeciwko Erdmannowi i Matysikowi. Siatkarze z Kraju Klonowego Liścia zdobyli swój drugi medal w turnieju rangi Grand Slam. – Zawsze nasze mecze z tą parą są bardzo wymagające. Udało nam się w końcu rozpracować ich grę, a do tego my sami zagraliśmy na wyższym poziomie niż ostatnio – powiedział Chaim Schalk. – Mamy nadzieję, że w taki sam sposób rozpoczniemy też przyszły sezon. Poprawiamy swoją grę i to pokazują ostatnie rezultaty – dodał Saxton po zdobyciu brązowego medalu w Olsztynie.

Mecz o 3. miejsce:

Schalk/Saxton CAN [10] – Erdmann/Matysik GER [13] 2:0
(21:17, 21:18)

Mało emocji dostarczył sam pojedynek finałowy. Brazylijczycy od samego początku dominowali, a mecz był demonstracją siły mistrzów świata. – Podczas tego turnieju czuliśmy się świetnie, graliśmy z każdym meczem coraz lepiej, aż do finału – powiedział Bruno. Swojemu koledze nie szczędził komplementów Alison. – Bruno po raz kolejny zagrał fantastycznie, myślę, że jest w tej chwili najlepszym zawodnikiem na świecie. W półfinale jego postawa w ataku i zagrywce była niesamowita, w ostatnim meczu z kolei obronił mnóstwo piłek – dodał Alison Cerutti. – To w tej chwili najlepsza drużyna na świecie. Grają wspaniale, ale nikt nie jest niepokonany – powiedział srebrny medalista, Jacob Gibb.