Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Włosi oblali ostatni test przed Pucharem Świata

Włosi oblali ostatni test przed Pucharem Świata

fot. FIVB

Po pierwszym, wygranym przez Azzurrich sparingu z rywalami z Argentyny siatkarze obu ekip zmierzyli się ponownie. Tym razem Gianlorenzo Blengini postanowił przetestować inny wariant ustawienia - widoczny był przede wszystkim brak Ivana Zaytseva.

Drugie spotkanie pomiędzy reprezentacjami Włoch i Argentyny rozegrano w Weronie. Szkoleniowcy obu ekip dość mocno przebudowali wyjściowe składy, szukając optymalnych rozwiązań. Szczególnie widoczne było roszady po stronie reprezentacji Włoch. Główną był brak w wyjściowej szóstce Ivana Zaytseva, atakującego Azzurrich, który dzień wcześniej poprowadził swój zespół do triumfu – zastąpił go Luca Vettori. Stabilne przyjęcie swojego zespołu miał gwarantować duet Antonov/Lanza. Tym razem odpoczywał Osmany Juantorena, który na boisku nie pojawił się nawet epizodycznie. Nie zagrał też nowy kapitan zespołu – Buti, w jego miejsce pojawił się natomiast Anzani.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, nieźle do gry wprowadził się Vettori, na skrzydłach radzili sobie Lanza z Antonovem. Jednak tym razem dystans dzielący obie ekipy nie był tak duży, jak miało to miejsce dzień wcześniej. Ambitnie walczący Argentyńczycy postawili rywalom twarde warunki. Na półmetku partii premierowej Azzurri prowadzili 15:12. W tej części meczu epizodycznie na placu gry pojawiał się Zaytsev, jednak były to tylko zmiany zadaniowe. W ataku nie zawodził Vettori (18:14), w końcówce seta swoje noty skutecznym blokiem poprawił Piano z Anzanim (22:18). Tej szansy ekipa trenera Blenginiego nie zmarnowała, tym bardziej, że w końcówce seta coraz częściej mylili się Argentyńczycy. To miejscowi wygrali 25:20.

Był to jednak pierwszy i ostatni set, jaki tego wieczoru padł łupem reprezentantów Włoch. Druga partia już od pierwszych akcji była bardziej wyrównana, na dłuższej przestrzeni seta toczyła się gra na styku (8:8). Po stronie reprezentacji Argentyny znakomicie prezentował się Sebastian Sole i to on był gwarantem wysokiego poziomu skuteczności w swoim zespole. Jednak dopiero skuteczny serwis Poglajena wyprowadził zespół Julio Velasco na kilkupunktowe prowadzenie – 17:15. Przy niezłej współpracy duetu Giannelli/Vettori Włosi zdołali jeszcze wrócić do gry (18:18). Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, tym razem w decydującej fazie seta więcej „zimnej krwi” zachowali goście, triumfując 25:23.W kolejnej partii na dłuższej przestrzeni seta to Włosi dyktowali warunki gry. Mimo zmian, jakie wprowadził szkoleniowiec od pierwszych akcji tej części meczu (na boisku pojawili się Sottile za Giannellego i Massari za Antonova), Azzurri utrzymali swój poziom gry. W końcówce partii Włosi prowadzili kolejno 18:15, 21:19, 23:21. Tej przewagi miejscowi jednak nie utrzymali, czujni w bloku Argentyńczycy wyrównali stan zmagań (23:23). W końcówce rozgrywanej na przewagi również lepiej zaprezentowali się gości. Ekipa Gianlorenzo Blenginiego miała w górze piłki setowe, nie wykorzystując jednak tej szansy.

Partia czwarta okazała się formalnością. Po stronie Włochów na placu gry zostali Massari z Sottile. Już pierwsze akcje meczu to popis gości (6:9). Wypracowaną w tej części meczu przewagę ekipa Julio Velasco utrzymywała na dłuższej przestrzeni seta (17:19). Przy pierwszej piłce meczowej Argentyńczyków nieudanym zagraniem popisał się Antonov, kończąc partię (21:25).

Był to ostatni test Azzurrich, teraz Włosi otrzymali czas na odpoczynek. Po dwóch dniach wolnego podopieczni Gianlorenzo Blenginiego wznowią treningi, a w najbliższy wtorek wyruszą do Japonii na Puchar Świata.

Włochy – Argentyna 1:3
(25:20, 23:25, 27:29, 21:25)

Składy zespołów:
Włochy: Giannelli  (3), Lanza (11), Piano (10), Vettori 14, Antonov (11), Anzani (6), Colaci (libero) oraz Sottile (1), Zaytsev, Massari (4), Rossini (libero) i Mengozzi
Argentyna: De Cecco (1), Conte (7), Solè (14), Gonzalez (8), Poglajen (14), Gauna, Closter (libero) oraz Ramos (10), Uriarte (1), Crer (7), Zornetta (7) i Palacios (3)

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved