Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki Developresu przygotowały się do testu formy

Siatkarki Developresu przygotowały się do testu formy

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zakończyły dziesięciodniowy obóz przygotowawczy w Tryńczy, po którym czekają je sparingi. - Wykonaliśmy sto procent założonego planu - powiedział trener drużyny z Podkarpacia, Mariusz Wiktorowicz.

Obóz w Tryńczy był głównym punktem przygotowań Developresu SkyRes Rzeszów do drugiego w historii klubu sezonu w Orlen Lidze. W ciągu dziesięciu dni siatkarki trenowały dwa razy dziennie. Do południa prowadzone były zajęcia w siłowni i sensometryka. Później na zawodniczki czekało szlifowanie formy pod kątem technicznym i taktycznym. – Dźwigałyśmy spore ciężary. Po pięciu dniach odczuwałyśmy już mały kryzys – przyznała Magdalena Jagodzińska, atakująca Developresu.

Oprócz ciężkiej pracy był też czas na odpoczynek i integrację. W przerwie letniej rzeszowski zespół zakontraktował siedem nowych zawodniczek, w tym trzy z zagranicy. Dla sztabu szkoleniowego było więc ważne, by drużyna dobrze się poznała. Zorganizowano spływ kajakowy i ognisko. Siatkarki wybrały też kapitana zespołu. Została nim Joanna Kapturska, atakująca, która ma na koncie 16 występów w reprezentacji Polski. – Obóz sprawił, że coraz lepiej się rozumiemy i dogadujemy. W drużynie nie ma żadnych podziałów. Dziewczyny z zagranicy fajnie weszły w zespół. Co więcej, Ana [Otasević – przyp. red.], Nikolina [Jelić – przyp. red.] i Weseła [Bonczewa – [przyp. red.] starają się mówić po polsku. Szybko się uczą i to cieszy – podkreśliła atakująca Developresu.

Z pobytu w Tryńczy zadowolony był też trener, Mariusz Wiktorowicz. – To był bardzo udany obóz zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Wykonaliśmy sto procent założonego planu. Zespół się poznał i skonsolidował. Warunki mieliśmy bardzo dobre. Wszystko było na miejscu, hala, siłownia, restauracja i hotel. Niczego nam nie brakowało i na szczęście obyło się bez kontuzji – przyznał szkoleniowiec, który po powrocie z obozu dał trzy dni wolnego swoim zawodniczkom. Zespół do zajęć wróci w poniedziałek.Do rozpoczęcia sezonu w Orlen Lidze pozostało półtora miesiąca. Przed inauguracyjnym meczem z PGE Atomem Treflem Sopot (17 października) Developres rozegra cztery turnieje sparingowe. To ostatni etap przygotowań do ligi. Pierwsze zmagania czekają rzeszowski zespół w przyszły weekend w Wieliczce, a następne w Ostrowcu Świętokrzyskim, Karpaczu i na koniec, tydzień przed startem rozgrywek w Rzeszowie.

Artykuł Tomasza Błażejowskiego dostępny jest na Sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved