Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Pierwszy medal Grand Slam w Olsztynie dla Kołosińskiej i Brzostek

Pierwszy medal Grand Slam w Olsztynie dla Kołosińskiej i Brzostek

fot. FIVB

Dwóch setów potrzebowały Kołosińska i Brzostek, żeby podporządkować sobie holenderską parę. Ich wygrana oznacza, że zostały zdobywczyniami brązowego medalu Grand Slam w Olsztynie. Złoto padło łupem Brazylijek.

Biało-czerwone stanęły przed szansą uzyskania kolejnego historycznego osiągnięcia dla polskiej siatkówki plażowej w tym roku, jednak dla Sophie van Gestel i Jantine van der Vlist udział w meczu o brązowy medal również był ogromnym wyróżnieniem. Holenderki nie zamierzały na tym poprzestać i dzięki zagrywkom pomiędzy gospodynie, a także po błędzie dotknięcia siatki Polek to one prowadziły w Olsztynie 3:0. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek wspierane przez publiczność bardzo szybko odrobiły straty. Swój „show” rozpoczęła Kołosińska, a jej bloki były prawdziwą ozdobą spotkania. Kinga wykorzystała również piłkę przechodzącą i po chwili układ sił na boisku zmienił się diametralnie (8:4). Polki od tej pory tylko powiększały swoją przewagę, a komfortowa zaliczka pozwalała im na niekonwencjonalne zagrania, takie jak atak z drugiej piłki. Blok naszych zawodniczek przypieczętował sukces w premierowej odsłonie (21:12).

Pozostało jeszcze postawić kropkę nad i w drugim secie. Wydawało się, że Polki pójdą za ciosem, po nieczystym rozegraniu Holenderek to biało-czerwone prowadziły 3:0. Pozwoliły jednak rywalkom odrobić straty, obie pary toczyły zaciętą rywalizację punkt za punkt. Świetnie w ataku spisywała się van der Vlist i to jej akcje pozwoliły przeciwniczkom na utrzymywanie wyniku w granicach remisu (10:10). W końcowej fazie seta to jednak właśnie ta zawodniczka została przez Polki „przetestowana” w przyjęciu i biało-czerwone zbliżyły się znacznie do upragnionego brązowego medalu (16:12). Swoje „trzy grosze” w polu zagrywki dorzuciła także Monika Brzostek i najlepsza polska para zakończyła ten mecz pewnym zwycięstwem (21:16). Wywalczenie miejsca na podium turnieju rangi Grand Slam to po zdobyciu brązowego medalu mistrzostw Europy kolejny historyczny sukces Kołosińskiej i Brzostek.

Kołosińska/Brzostek POL [8] – van Gestel/van der Vlist NED [29] 2:0
(21:12, 21:16)Bój o złoto był wyrównany jedynie w drugiej odsłonie meczu. W pierwszej zdecydowanie lepiej radził sobie duet z Brazylii, który do 12 pokonał Mappelink i Van Iersel. Widać było, że faworytki miały jeden cel w każdej akcji, a ich wysokie umiejętności techniczne podkreślały ataki ze skrzydeł i ciekawa gra w obronie, która umożliwiała im wyprowadzanie trudnych kontrataków. Przyćmiły one swoje rywalki przede wszystkim właśnie w ofensywie, bowiem Holenderkom brakowało „pewnej ręki” i w stosunku do liczby rozwiązań siłowych zbyt często decydowały się na kiwki (12:21). W kolejnej, a zarazem ostatniej odsłonie pojedynku wyraziły jednak chęć do wygranej i rzuciły wszystkie swoje atuty na boisko. Początkowo ich poprawa prezencji w bloku i polu serwisowym przyniosła wymierne korzyści – udało im się nawet wyjść na prowadzenie. Nie zmieniło to jednak faktu, iż Brazylijki już poczuły smak wygranej i nie były w stanie pogodzić się z tym, że szczęśliwa dla nich wizja zaczęła się oddalać. Okazały więcej charakteru w walce na przewagi i to właśnie one cieszyły się ze stania na najwyższym stopniu podium turnieju z cyklu Grand Slam w Olsztynie.

Meppelink/Van Iersel NED [7] – Larissa/Talita BRA [1] 0:2
(12:21, 23:25)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved