Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Bryl i Kujawiak w półfinale

ME U-22: Bryl i Kujawiak w półfinale

Michał Bryl i Kacper Kujawiak są już w półfinale mistrzostw Europy do lat 22. Polska para potrzebowała jedynie 31 minut do tego, żeby zapewnić sobie udział w w 1/4 finału. W nim stoczyli zacięty, blisko godzinny bój, ale zameldowali się w strefie medalowej.

Runda III:

Mecz o fazę medalową nie rozpoczął się po myśli Kacpra Kujawiaka i Michała Bryla. Biało-czerwoni mieli spore problemy z wyprowadzaniem swoich akcji, nie byli w stanie podbić ataków rywali i wyprowadzać skutecznych kontrataków, które dawałyby im przewagę w ważnym momencie pierwszego seta. To rywale grali dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i objęli prowadzenie w meczu.

Siatkarze z Polski oczywiście nie zamierzali składać broni, z nowymi nadziejami rozpoczęli seta numer dwa. Ekipa zza naszej zachodniej granicy jednak w dalszym ciągu utrzymywała wysoki poziom. Spowodowało to, że na piasku wywiązała się niesamowita walka. Obie pary popisywały się znakomitymi akcjami i losy seta rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce. W tym ważnym momencie to nasi zawodnicy zachowali więcej zimnej krwi i doprowadzili do tie-breaka.

Decydująca partia tylko momentami była wyrównana. Polska para jednak w pełni kontrolowała boiskowe wydarzenia, będąc zespołem lepszym w każdym elemencie. Po 50 minutach gry stało się jasne, że to Bryl i Kujawiak w niedzielę zagrają o medale. Ich rywalami będą Rosjanie Weliczko/Siwolap.

Bryl/Kujawiak POL [3] –  Rudolf/Wickler GER [6] 2:1
(16:21, 21:19, 15:10)

Runda II:

Otwarcie można powiedzieć, że dla biało-czerwonych pierwszy sobotni mecz był po prostu spacerkiem. Inaugurujący set spotkania z parę litewską rozgrywany był pod całkowite dyktando polskiego zespołu. Kacper Kujawiak i Michał Bryl przede wszystkim skupili się na poprawności przyjęcia. To właśnie dzięki temu elementowi potrafili wyprowadzić skuteczne i mocne ataki, które piłka za piłką podważały pewność siebie Rumseviciusa i Kazdeilisa. Ich rywale nie potrafili powstrzymać naporu ofensywy oponentów i stopniowo w ich dyspozycję wkradała się chimeryczność. Siatkarze znad Wisły i Odry błyskawicznie to wykorzystali i już po chwili zapisali na swoim koncie wynik 21:13.

Podobnie było w przypadku drugiej odsłony spotkania, mimo tego, że Litwinom udało się w niej zdobyć o trzy oczka więcej, dzięki lepszej postawie w bloku i zwiększeniu tempa gry. Nie zmieniło to faktu, że to Polacy cały czas byli w natarciu, raz po raz pokazując, jak świetnie wyszkolony technicznie tworzą duet. Ich dobra postawa ponownie oddziałała na prezencję rywali, po których stronie rosła liczba niewymuszonych błędów. W pewnym momencie tak się pogubili, że biało-czerwonym udało się od nich odskoczyć na pięć punktów i przewagę tę dowieźli do końca pojedynku (21:16).

Bryl/Kujawiak POL [3] – Rumsevicius/Kazdailis LTU [22] 2:0
(21:13, 21:16)

Runda I:

Spotkanie bez historii – tak można podsumować batalię pomiędzy Duńczykami a Polakami, która miała miejsce w pierwszej rundzie ME U-22 na piasku. Kaszewiak i Paszkowski już od samego początku starcia pokazywali, że są dużo słabszym duetem niż faworyzowani Abell i Trans. Co prawda jeszcze na starcie zmagań biało-czerwoni starali się dogonić nierozgrzanych oponentów, ale każda kolejna piłka utwierdzała publiczność w przeświadczeniu, że to nie będzie najlepszy mecz. Zawodnicy znad Odry i Wisły ustępowali przeciwnikom przede wszystkim na siatce – nie potrafili wyprowadzić skutecznych kontr, a w bloku raz po raz padali pod ostrzałem rywali (12:21). Podobnie było w drugim, jeszcze krótszym secie, który obnażył kolejne uchybienia po ich stronie. Wysoko przegrana wcześniej partia oddziałała także na ich zagrywkę i po kilku chwilach z finalnego zwycięstwa mogli się cieszyć Skandynawowie (11:12).

Abell/Trans DEN [14] – Kaszewiak/Paszkowski POL [31] 2:0
(21:12, 21:11)