Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Polki zakończyły rozgrywki porażką z Węgierkami

LE K: Polki zakończyły rozgrywki porażką z Węgierkami

Podopieczne trenera Wiesława Popika zakończyły już zmagania w Lidze Europejskiej. W sobotnim meczu z Węgierkami zdołały ugrać jedynie seta i po raz drugi uległy rywalkom. Rozgrywki biało-czerwone zakończyły na piątym miejscu.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla Polek, które po kilku błędach przegrywały 3:7. Kolejne pięć punktów należało jednak do gospodyń, z których jednym z najważniejszych był ten zdobyty blokiem przez Julię Twardowską. Od tego momentu set bardzo się wyrównał, toczył punkt za punkt. Dopiero po drugiej przerwie technicznej Węgierki zdobyły kilkupunktową przewagę, reprezentacja Polski grała bardzo nerwowo, popełniając przy tym dość proste błędy. Efektem tego było zdobycie jedynie pięciu punktów po drugim regulaminowym czasie przez podopieczne trenera Wiesława Popika i ostateczne zwycięstwo gości 25:19.

Druga partia zdecydowanie należała do biało-czerwonych, które po dobrych zagrywkach Kamili Ganszczyk i Martyny Grajber prowadziły 8:4. Po niej świetną serią w ataku popisała się Julia Twardowska, która wyrastała na liderkę swojego zespołu. Węgierki miały natomiast duże problemy w przyjęciu, co powodowało, że często nie mogły wyprowadzić skutecznych ataków. Polki prowadziły zatem 16:8 i powoli kroczyły ku wygranej w tym secie. Po drugiej przerwie technicznej gospodynie zgubiły trochę koncentrację, co skutkowało utratą kilku punktów z rzędu. Jednak ten przestój przełamała Monika Bociek i po chwili Polska triumfowała 25:15.

Trzecia odsłona meczu, pomimo początkowej wyrównanej gry, należała zdecydowanie do węgierskiej drużyny. Po kilku nieczystych odbiciach Polki przegrywały sześcioma punktami, a Węgierki napędzały tylko swoją grę. Sytuację gospodyń próbowała ratować Joanna Pacak, ale w pojedynkę nie mogła nic zrobić. W reprezentacji Polski mnożyły się błędy, niedokładności, co bezlitośnie wykorzystywały rywalki, które prowadziły już 19:11. Po chwili seta zakończył autowy serwis Moniki Bociek, zespół gości wygrał 25:13.

Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły czwartego seta i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:6. Po niej jednak potrójnym blokiem na Kamili Ganszczyk popisały się Węgierki, dzięki czemu to one wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Dalej Polska popełniała coraz więcej błędów, w szczególności w ataku. W zasadzie żadna z zawodniczek nie potrafiła zdobyć punktu, do tego tuż przed drugą przerwą techniczną biało-czerwone „dołożyły” jeszcze błąd w ustawieniu, dzięki czemu Węgry miały sześć punktów przewagi. W węgierskiej ekipie liderką była Greta Szakmary, która rządziła w ataku. Ostatecznie goście po ataku Dorotty Bodnar Pap wygrały 25:18, tym samym podopieczne Wiesława Popika nie awansowały do czołowej czwórki Ligi Europejskiej.

Polska – Węgry 1:3
(19:25, 25:15, 13:25, 18:25)

Polska: Grajber (4), Ganszczyk (6), Wawrzyniak (2), Twardowska (12), Pacak (7), Michalewicz (1), Borek (libero) oraz Gromadowska (1), Bałdyga, Żurawska i Bociek (14)
Węgry: Szakmary (15), Kotel Z. (1), Vasci (4), Szeles (5), Liliom (16), Palalg (11), Szombathelyi (libero) oraz Bodnar Pap (3) i Kotel D. (libero)