Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stal buduje formę przed sezonem

Stal buduje formę przed sezonem

fot. archiwum

Siatkarze Stali AZS PWSZ Nysa w mocno przebudowanym składzie budują wytrzymałość na kolejny sezon na obozie dochodzeniowym. Pierwsze sparingi podopieczni Janusza Bułkowskiego rozegrają na początku sierpnia w Kluczborku.

Sporo zmian zaszło w Stali AZS PWSZ Nysa przed sezonem 2015/2016. Wicemistrzowi Krispol I Ligi nie udało się utrzymać trzonu drużyny, pozostały w niej tylko pojedyncze ogniwa, a większość będą stanowili nowi gracze. W dodatku pod skrzydłami trenera Bułkowskiego nie zagra Piotr Badura, który wcześniej był przewidywany do gry w Stali. Ostatecznie jego miejsce na środku siatki zajmie Aleksander Maziarz. To 20-letni zawodnik, który ostatnio bronił barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Młodej Lidze.

– Stal nie jest finansowym potentatem, także nie ma się co dziwić, że chłopcy, którzy odeszli, postarali się o znalezienie mocniejszego klubu i lepszych bodźców finansowych – podkreślił Bułkowski. – Obecnie mamy w zespole dużo młodych chłopaków, więc czeka nas w tym sezonie dużo pracy. Mam nadzieję, że przyniesie ona dobre efekty. Nowego zespołu nie buduje się z dnia na dzień. Potrzeba czasu na to, aby funkcjonował on tak, jak bym chciał. Ważna będzie też cierpliwość. Wiadomo, że każdy z zawodników chciałby zaprezentować się jak najlepiej, niektórzy nawet za bardzo chcą, a wtedy nie do końca im wszystko wychodzi. Dlatego nie stawiamy sobie wysokich celów, wolimy mierzyć siły na zamiary. Na papierze jest sporo mocniejszych drużyn od nas, ale zobaczymy, jak wszystko będzie wyglądało na boisku – dodał szkoleniowiec ekipy z Opolszczyzny.

Obecnie nyscy siatkarze są na etapie budowania siły i wytrzymałości. Z czasem będą schodzili z obciążeń, a większą wagę będą przykładali do szlifowania elementów taktyczno-technicznych. – Jesteśmy w trakcie mocnych treningów wytrzymałościowych. Wszystko przebiega zgodnie z planem – zaznaczył Bułkowski. Na początku września akademicy udadzą się do Kluczborka, gdzie rozegrają pierwsze mecze kontrolne. Wówczas ich przeciwnikami będą II-ligowcy – gospodarze, AZS Politechnika Opolska oraz Juvenia Głuchołazy. Następnie udadzą się do Wałbrzycha, gdzie formę sprawdzą z mistrzem Krispol I Ligi oraz Jastrzębskim Węglem. W dniach 19-20 września będą gospodarzami turnieju, w którym udział wezmą: Victoria PWSZ Wałbrzych, TKKF Czarni Katowice oraz Krispol Września. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych na towarzyskie granie pojadą do Wrześni. W Wielkopolsce sparowali będą z miejscowym Krispolem, KPS-em Siedlce oraz Espadonem Szczecin. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved