Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23: Znamy już trzech półfinalistów

MŚ U-23: Znamy już trzech półfinalistów

Piątkowe mecze rozgrywanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich MŚ do lat 23 przyniosły kolejne rozstrzygnięcia. Pewne gry w półfinale są już zespoły Kuby, Włoch i Rosji. O krok od dołączenia do nich są reprezentanci Turcji.

W piątkowych meczach grupy A mistrzostw świata siatkarzy do lat 23 pewne zwycięstwa odniosły zespoły Włoch i Kuby, które znajdują się na czele tabeli. Kubańczycy nie bez problemów, ale w trzech setach pokonali reprezentację gospodarzy. Zwycięstwo z ekipą Zjednoczonych Emiratów Arabskich było czwartym zwycięstwem zespołu z Karaibów, który tylko z jednym straconym setem zajmuje pierwsze miejsce w grupie A. Włosi ustępują Kubańczykom tylko stosunkiem setów po tym, jak pokonali 3:1 reprezentację Iranu. Sobotni mecz pomiędzy Kubą a Włochami rozstrzygnie o pierwszeństwie w grupie.

Cenne zwycięstwo nad reprezentacją Egiptu odnieśli Koreańczycy. Wygrana 3:1 była wprawdzie dopiero pierwszą ich wygraną w tym turnieju, ale może to być zwycięstwo na wagę awansu do grupy 5-8, bowiem w ostatnim meczu Koreańczycy zmierzą się z najsłabszą w grupie ekipą gospodarzy. Egipcjan czeka natomiast niezwykle trudny pojedynek z Iranem i tylko wygrana, najlepiej 3:0, może dać im czwarte miejsce i udział w walce o miejsca 5-8.

Tabela:
1. Kuba 4 12 pkt. 12:1 2. Włochy 4 12 pkt. 12:3 3. Iran 4 6 pkt. 8:7 4. Egipt 4 3 pkt. 5:10 5. Korea Płd. 4 3 pkt. 5:10 6. ZEA 4 0 pkt. 1:12

Zacięte mecze stoczyły ze sobą czołowe zespoły grupy B. Rosjanie po przegranym pierwszym secie z reprezentacją Turcji prowadzili już 2:1, ale pozwolili rywalom na doprowadzenie do tie-breaka. W nim lepsza okazała się ponownie Sborna, której dwa zdobyte punkty pozwoliły objąć fotel lidera tabeli. Ciekawie było również w meczu drużyn południowoamerykańskich. Argentyńczycy całkowicie zaskoczyli Brazylijczyków w dwóch pierwszych setach, pewnie wygrywając oba do 18. O wygranej w trzeciej partii decydowała zacięta końcówka, w której lepsi okazali się jednak Canarinhos, wygrywając 33:31. Ostatecznie o wygranej w całym meczu decydował tie-break, którego na swoją korzyść rozstrzygnęli ostatecznie Albicelestes. Oba zespoły mają po dwa zwycięstwa i dwie porażki na koncie, ale Brazylijczycy mają o jeden punkt więcej i są już pewni gry o miejsca 5-8. Argentyna musi jeszcze w sobotę zdobyć chociaż jeden punkt w meczu z Tunezją.

Tunezyjczycy w piątek w trzech setach pokonali najsłabszy w grupie Meksyk, dzięki czemu zachowali nadzieję na grę o 5. miejsce. Aby tego dokonać, musieliby wygrać w sobotę z Argentyną bez straty seta, co z pewnością nie będzie łatwym zadaniem. Meksykanie pozostają wciąż bez wygranego seta w turnieju.

Tabela:
1. Rosja 4 10 pkt. 12:6 2. Turcja 4 10 pkt. 11:4 3. Brazylia 4 7 pkt. 9:7 4. Argentyna 4 6 pkt. 9:8 5. Tunezja 4 3 pkt. 5:9 6. Meksyk 4 0 pkt. 0:12