Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Pewne zwycięstwo Greczynek z Izraelem

LE K: Pewne zwycięstwo Greczynek z Izraelem

Grecja pewnie pokonała 3:0 Izrael w pierwszym meczu wyjazdowym ostatniej kolejki rundy zasadniczej Ligi Europejskiej kobiet. Greczynki są już pewne gry w półfinale tych rozgrywek, szanse Izraela po porażce maleją, na czwarte miejsce mogą wskoczyć... Polki.

Ostatni weekend rundy zasadniczej Ligi Europejskiej kobiet ma przynieść ostateczną odpowiedź na pytanie, kto oprócz Turcji i Grecji zagra w półfinale tych rozgrywek. Szanse mają siatkarki Izraela, jednak po porażce w pierwszym spotkaniu w Raananie z Grecją ich akcje znacznie spadły. Początek spotkania należał jednak do gospodyń, głównie za sprawą dobrej gry Sofii Starikov i Moran Zur. Greczynki szybko jednak dogoniły rywalki i na pierwszej przerwie technicznej miały już dwa punkty przewagi. Przyjezdne utrzymywały prowadzenie, kontrolowały grę (20:16), grając bardzo dobrze w obronie i mając przewagę na siatce. Ostatecznie Greczynki wygrały pierwszego seta do 20. Na początku drugiej partii z dobrej strony pokazała się Galit Devash i to Izrael miał przewagę aż do drugiej przerwy technicznej (16:13). Po niej jednak znakomita gra w bloku i obronie przyjezdnych sprawiła, że to zespół Grecji wyszedł na prowadzenie 20:17 i nie oddał przewagi już do końca, ponownie wygrywając do 20.

Podobny przebieg miał set trzeci. Izrael prowadził dość długo, przyjezdne szybko jednak odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 18:16, notując na swoim koncie serię udanych zagrań. Trener Arie Selinger próbował jeszcze przerwać dobrą passę rywalek, ale nie zdało się to na wiele. Greczynki po raz trzeci wygrały do 20, zapisując sobie w tabeli kolejne trzy punkty. – Oczywiście jesteśmy zadowoleni z wygranej, ale też przede wszystkim ze swojej gry. Widzieliśmy kilka wspaniałych obron, dobrą grę w bloku, który zatrzymywał ataki rywalek. Jesteśmy w trakcie budowy zespołu i można zaobserwować postępy, jakie czynią moje zawodniczki – mówił po meczu trener reprezentacji Grecji, Ioannis Kalmazidis.

Izrael – Grecja 0:3
(20:25, 20:25, 20:25)

Izrael: Gluck (3), Starikov (7), Peham S. (1), Devash (11), Zur (15), Kolnogorov (3), Zinober (libero) oraz Peham D., Saada (1), Stein i Shebotarov
Grecja: Kiosi (12), Lamprousi (9), Merteki (10), Chantava (10), Giota (6), Christodoulou (6), Artakianou (libero) oraz Vergidou i Kelesidou