Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Jakub Głuszak: Największym plusem tej grupy jest pracowitość

Jakub Głuszak: Największym plusem tej grupy jest pracowitość

fot. archiwum

- Główny zamysł mojej obecności w trakcie przygotowań to wprowadzenie zespołu z Młodej Ligi Kobiet na ścieżkę treningową, którą podąża seniorska ekipa. Chcemy, aby sposób prowadzenia zajęć był podobny - mówi Jakub Głuszak, II trener Chemika.

Przez ponad dwa tygodnie pomagałeś w przygotowaniach zespołu Młodej Ligi Kobiet. Jak wyglądała praca i dlaczego zdecydowałeś się na taki krok?

Jakub Głuszak: – Od zawsze ceniłem sobie pracę z zespołami młodzieżowymi. Sprawia mi to dużą przyjemność, dlatego długo się nie zastanawiałem i podjąłem wyzwanie. Główny zamysł mojej obecności w trakcie przygotowań to wprowadzenie zespołu z Młodej Ligi Kobiet na ścieżkę treningową, którą podąża seniorska ekipa. Chcemy, aby sposób prowadzenia zajęć był podobny dla obu ekip, choćby przy pracy nad systemem blok-obrona czy przyjęciem. Na początku przygotowań dziewczyny dostały w kość, ponieważ trenowaliśmy wytrzymałość i siłę. Dopiero po pewnym czasie rozpoczęliśmy zajęcia, które skupiały się na rozwoju techniki.

Jak bardzo różni się praca w „młodej siłowni” od tej seniorskiej?W młodej jest problem z poprawnym technicznie wykonywaniem ćwiczeń. Przez to, że ćwiczenie jest wykonywane niepoprawnie, nie możemy zwiększyć obciążeń. Praca nie przynosi w zasadzie żadnych korzyści, a w skrajnych przypadkach może nawet zaszkodzić. Dlatego pierwsze tygodnie w siłowni poświęciliśmy nauce poprawnego wykonywania zaleconych czynności, a dopiero później, kiedy dziewczyny wszystko zrozumiały, zaczęliśmy dokładać ciężary. W seniorskiej siatkówce nie ma takiego problemu. Dziewczyny są bardzo doświadczone, od wielu lat trenują w siłowni, więc szybko przyswajają instrukcje dotyczące kolejnych ćwiczeń.

Jak teraz wyglądają zajęcia?

Na dobre przenieśliśmy się do hali. Zaczęliśmy skakać i pracować nad dokładnością w elementach technicznych, m.in. dogranie, wystawa sytuacyjna i technika ataku. Nie zapominamy jednak o siłowni, dlatego stworzyliśmy zbilansowany program zajęć.

Z czym dziewczyny mają największy problem, a co idzie im najlepiej?

– Sporo do zrobienia czeka nas przy pracy nad techniką ataku. Jest tam kilka rzeczy, które musimy udoskonalić. Dużo nad nimi pracujemy i zaczynam zauważać postępy. Największym plusem tej grupy jest pracowitość. Dziewczyny są naprawdę skoncentrowane na rozwoju, nie przeszkadza im duża częstotliwość trenowania. Po prostu cieszą się siatkówką, a to bardzo ważne. Poza tym stworzyły fajny, zgrany zespół, który dobrze ze sobą funkcjonuje.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga Kobiet, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved