Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Holendrzy sparowali z Irańczykami i Rosjanami

Holendrzy sparowali z Irańczykami i Rosjanami

fot. archiwum

Przygotowujące się do występu w Pucharze Świata reprezentacje Iranu i Rosji sparowały z Holandią, która szuka formy przed mistrzostwami Europy. W starciach towarzyskich obyło się bez niespodzianek, bo pomarańczowi przegrali trzy mecze.

Zarówno Iran, jak i Rosja dość przeciętnie zaprezentowali się w Lidze Światowej. Szczególnie sborna zawodziła, a tylko zmiana regulaminu tych rozgrywek uchroniła ją przed spadkiem do drugiej dywizji. Jednak słabe wyniki zaowocowały zmianą na ławce trenerskiej mistrzów olimpijskich, których znów prowadzi Alekno. A to oznacza, że w Pucharze Świata będą jednym z faworytów do zajęcia miejsca w czołowej dwójce, dającego awans do Rio de Janeiro. Potwierdzają to także sparingi z Holendrami, w których wyraźnie dominowali nad przeciwnikami, pozwalając im ugrać zaledwie seta.

Forma Iranu najwyraźniej również idzie w górę. Mimo że w trakcie Memoriału Huberta Wagnera podopieczni trenera Kovaca zawiedli, to w starciu towarzyskim zdeklasowali pomarańczowych. Jedynie w jednym secie pozwolili im na nawiązanie wyrównanej walki. Wydaje się więc, że w Japonii również mogą włączyć się do walki o czołowe lokaty.

Z kolei Holendrzy przygotowują się do mistrzostw Europy. Na co dzień nie mają zbyt wielu okazji do gry z tak silnymi rywalami, więc ich szkoleniowiec te sparingi potraktował bardzo poważnie. W najbliższych dniach Holendrzy dwukrotnie podejmą jeszcze Belgów – w Ultrechcie i Herenveen.– Iran jest tuż przed rozpoczęciem Pucharu Świata w szczytowej formie, a my jesteśmy dopiero w trakcie jej budowy. Wywarliśmy na rywalach zbyt małe ciśnienie, co ich rozgrywający wykorzystał, łatwo rozprowadzając nasz blok. Chcieliśmy wiedzieć, gdzie jesteśmy w porównaniu do najlepszych drużyn na świecie. Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia – powiedział Guido Vermeulen, trener Holendrów.

Iran – Holandia 5:0
(25:18, 25:16, 25:15, 29:27, 25:19)

Rosja – Holandia 5:0
(25:23, 25:21, 25:20, 25:22, 15:11)

Rosja – Holandia 4:1
(25:18, 25:17, 23:25, 25:21, 25:14)

źródło: inf. własna, volleyball.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved