Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. B: Siatkarki Chin o wiele lepsze od Peruwianek

PŚ, gr. B: Siatkarki Chin o wiele lepsze od Peruwianek

Reprezentacja Chin odniosła swoje czwarte zwycięstwo w Pucharze Świata i wciąż liczy się w walce o medale. Chinki tym razem w trzech szybkich setach rozprawiły się z Peruwiankami i mają do prowadzących w tabeli Rosjanek dwa punkty straty.

Spotkanie rewelacyjnie rozpoczęły Chinki, które po dobrych atakach Chunlei i Changning oraz blokach na Ortiz wyszły na prowadzenie 7:1. Tuż po pierwszej przerwie technicznej Peruwiankom udało się częściowo zniwelować straty, ale popełniały zbyt dużo błędów, by myśleć o nawiązaniu wyrównanej walki z przedstawicielkami Azji. Środkowa faza seta należała do Yanhan, która zdobywała punkty zarówno w ataku, jak i w bloku, a dystans pomiędzy oboma zespołami wzrósł do dziesięciu oczek. Pojedyncze oczka zdobywane przez Regalado nie były w stanie odwrócić losów premierowej odsłony. W końcówce Peruwiankom przytrafiło się jeszcze kilka błędów, które przypieczętowały triumf podopiecznych Lang Ping w tej części spotkania (25:11).

W drugim secie Azjatki nie zamierzały zwalniać tempa, już na jego początku ponownie uwidoczniła się ich dominacja w ataku, a trzy bloki dały im prowadzenie 6:1. Na niewiele zdał się czas, o który poprosił szkoleniowiec Peruwianek, bowiem w ich szeregach jedynie Regalado od czasu do czasu notowała na swoim koncie udane zagrania, ale było to za mało, aby dotrzymać kroku Chinkom. W dodatku asem serwisowym popisała się Xiaotong, a jej koleżanki kontrolowały boiskowe wydarzenia. Po stronie Peruwianek do gry próbowała włączyć się także Olemar, dzięki punktom której siatkarki z Ameryki Południowej zbliżyły się do przeciwniczek na trzy oczka, ale wciąż w zdecydowanie lepszej sytuacji były wicemistrzynie świata. Jednak w tym fragmencie meczu Peruwianki było stać na toczenie z nimi walki cios za cios, przez co różnica pomiędzy oboma zespołami utrzymywała się na poziomie trzech, czterech oczek. Dopiero w końcówce sytuacja zrobiła się bardzo ciekawa, bo błędy Chinek w połączeniu z asem serwisowym Olemar spowodowały, że wynik zaczął oscylować wokół remisu. Ostatnie słowo należało do faworytek, których skuteczna postawa w bloku pozwoliła im rozstrzygnąć na swoją korzyść drugą partię (25:18).

Początek trzeciej odsłony był bardzo wyrównany. Chinki popełniły w nim kilka błędów w polu serwisowym, a Peruwianki popisały się kilkoma szczęśliwymi zagraniami, dzięki czemu na świetnej tablicy co rusz pojawiał się remis. Po zbiciu Uribe prowadziły one nawet na pierwszym czasie technicznym. Po nim jeszcze przez chwilę obie ekipy szły łeb w łeb, ale chiński mur oraz asy serwisowe Changning spowodowały, że szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę podopiecznych trenerki Lang Ping. Im bliżej końca meczu, tym Peruwianki popełniały coraz więcej błędów, a udane zagrania rywalek w polu serwisowym i ataku przybliżały je do sukcesu. W końcówce trzeciej odsłony Chinki nie dały już rywalkom większych szans, pewnie wygrywając do 17 i całe spotkanie 3:0.

Peru – Chiny 0:3
(11:25, 18:25, 17:25)

Peru: Regelado (9), Olemar (9), Ortiz (5), Uribe (4), Yllescas (3), La Rossa, Egoavil (libero) oraz Rueda (2), Muñoz (2) i De La Peña
Chiny: Xinyue Yuan (16), Changning Zhang (13), Chunlei Zeng (10), Yanhan Liu (9), Junjing Yang (4), Jingsi Shen (2), Mengjie Wang (libero) oraz Xiaotong Liu (3), Qiuyue Wei i Xiaoya Zhang