Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. B: Amerykanki bez litości rozgromiły rywala

PŚ, gr. B: Amerykanki bez litości rozgromiły rywala

Ten mecz był kolejnym dowodem na to, że w Pucharze Świata jest zbyt wiele drużyn znacznie różniących się poziomem. Reprezentacja USA wygrała 3:0 z Algierią, przy czym pozwoliła rywalkom na zdobycie zaledwie 14 punktów... w całym spotkaniu.

Pojedynek Amerykanek z Algierią to był istny pogrom. Różnica kilku klas, jaka dzieli oba zespoły, sprawiła, że USA zmiotło rywalki z boiska. Algierki zdobyły w całym spotkaniu 14 punktów, z czego połowę po błędach drużyny amerykańskiej. Najlepiej punktująca w zespole afrykańskim Ait Oumghar Nadira zdobyła zaledwie trzy oczka. Dwa do tego dopisała Imadali Safia. Wszystkie punkty Algierki zdobywały atakiem.

Podopieczne trenera Kiraly’ego urządziły sobie w tym meczu trening, a szkoleniowiec dał pograć rezerwowym, które rozegrały cały mecz praktycznie jednym składem. Na chwilę w pierwszym secie pojawiła się jedynie Alisha Glass. W całym meczu Amerykanki zapisały na swoim koncie 17 punktów blokiem i 8 zagrywką. Do tego dołożyły 34 oczka atakiem. Algierki podarowały im 16 punktów błędami, a całe spotkanie zakończyło się w zaledwie 52 minut.

Algieria – USA 0:3
(7:25, 2:25, 5:25)

Algieria: Ait (3), Hammouche (1), Imadali (2), Magnana, Benmokhtar (1), Bouregua, Mebarki (libero) oraz Amel, Ayadi i Sadi
USA: Larson-Burbach (7), Easy (12), Fawcett (10), Kreklow (3), Dixon (16), Robinson (10), Hagglund (libero) oraz Glass