Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. A: Rosjanki nie zwalniają tempa

PŚ, gr. A: Rosjanki nie zwalniają tempa

Reprezentacja siatkarek Rosji nadal pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w rozgrywanym w Japonii Pucharze Świata. W czwartek Sborna pewnie w trzech setach pokonała zespół kubański i z 14 punktami na koncie przewodzi klasyfikacji generalnej.

Niepokonane do tej pory w tegorocznym Pucharze Świata Rosjanki mecz z reprezentacją Kuby rozpoczęły dość bojaźliwie i po asie serwisowym Matienzo przegrywały na pierwszej przerwie technicznej 5:8. Szybko jednak odrobiły straty, po ataku Natalii Obmoczajewej doprowadzając do remisu 10:10. Kubanki popełniały coraz więcej błędów, a Sborna dzięki atakom Jany Szczerban na drugiej przerwie technicznej prowadziła już czterema punktami. Trener siatkarek z Karaibów przy stanie 20:14 dla rywalek wykorzystał drugą przerwę, ale nie był w stanie już odmienić losów tego seta. Rosjanki wygrały go 25:19 po skutecznej akcji Jekateriny Lubuszkiny i objęły prowadzenie w tym spotkaniu. W drugiej partii od samego początku zespół Sbornej narzucił rywalkom swój styl gry i objął kilkupunktowe prowadzenie. Kubanki popełniały mnóstwo błędów, a rosyjski zespół prowadził spokojnie swoją grę i po ataku Obmoczajewej prowadził już 16:9. Przy stanie 20:12 było już pewne, że to Rosja wygra tego seta. Do końca partii siatkarki z Karaibów zdołały jeszcze zdobyć tylko jeden punkt i przegrały wysoko do 13.

Trzeci i ostatni set tego spotkania znów toczył się pod dyktando Rosjanek. Po wyrównanym początku Sborna wypracowała sobie trzypunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej, którą potem sukcesywnie powiększała. Po ataku Ksenii Ilczenko było już 14:9, a na drugiej przerwie technicznej Rosjanki miały już sześć punktów przewagi. Kubanki nie były w stanie przeciwstawić się rywalkom mimo niezłych ataków Aleny Rojas Orto, zbyt jednak rzadkich, by mogły zmienić obraz gry. Sborna do końca nie oddała już inicjatywy i wygrywając 25:28, pewnie zgarnęła kolejne trzy punkty. – Wierzę, że jesteśmy w stanie dalej utrzymać taką formę na tym turnieju. Kuba to niezły zespół i widzę go w przyszłości w czołówce. Na razie jesteśmy na pierwszym miejscu, ale to jeszcze nic nie oznacza, przed nami bezpośrednie mecze z najgroźniejszymi przeciwnikami – powiedział po spotkaniu rosyjski trener Jurij Mariczew.

Rosja – Kuba 3:0
(25:19, 25:13, 25:18)

Rosja: Obmoczajewa (16), Pasynkowa (10), Orłowa (7), Lubuszkina (4), Szczerban (3), Kosjanienko, Małowa (libero) oraz Ilczenko (7), Fetisowa (6), Małych (3), Starcewa (1), Kuzjakina (libero) i Isajewa
Kuba: Orta (9), Linares (8), Hernandez (6), Gonzalez (5), Alvarez (5), Santas (2), Cruz (libero) oraz Cajigal i Ruiz