Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. A: Argentyna w trzech setach pokonała Kenię

PŚ, gr. A: Argentyna w trzech setach pokonała Kenię

W meczu drużyn z dolnej połowy tabeli Pucharu Świata kobiet siatkarki Argentyny w trzech setach pokonały reprezentację Kenii. Dla albicelestes było to drugie zwycięstwo odniesione na turnieju w Japonii. Zespół z Afryki po pięciu meczach nadal ma zero punktów.

Argentynki zanotowały znakomite wejście w mecz. Od początku były skoncentrowane i zdeterminowane, boleśnie wykorzystując wszystkie niedokładności w grze rywalek. Skuteczne zbicie Juliety Lazcano zaprowadziło wynik 5:0 na korzyść albicelestes. Kenijki nie potrafiły ze swoimi ataki zmieścić się w „pomarańczowym”, co rusz wyrzucając piłki w aut, przez co przegrywały 0:8 na pierwszej przerwie technicznej. Podopieczne Davida Lungaho pierwszy punkt w meczu zdobyły po autowej zagrywce Emilce Sosy (1:11). Tuż przed drugim regulaminowym czasem Afrykanki zdołały nieco zmniejszyć straty, lecz nadal dystans pomiędzy ekipami był wyraźny (8:16). Argentyńskie skrzydłowe spokojnie kończyły swoje ataki, dzięki czemu pewnie prowadziły swoją grę. Kenijską drużynę natomiast pogrążały błędy własne, jej zawodniczki na potęgę myliły się w ataku i zagrywce, dostarczając rywalkom w ten sposób aż 16 punktów. Kolejna pomyłka Ruth Jepngetich zakończyła seta. Argentyna wygrała 25:12.

Początek drugiej odsłony był nieco bardziej wyrównany. Oba zespoły wymieniały się ciosami w ataku, a prowadzenie zmieniało strony boiska. Udane zbicie Lazcano sprowadziło drużyny na pierwszy regulaminowy czas przy dwupunktowej przewadze Argentyny. Tuż po niej za sprawą solidnej postawy na siatce podopieczne Guillermo Orduny powiększyły swoją nadwyżkę do czterech oczek (13:9). Kenijki wyraźnie grały lepiej w tej odsłonie, jednak wciąż było to za mało, aby przełamać Argentynki, które po szybkim uderzeniu Sol Piccolo prowadziły 16:10 na drugiej przerwie technicznej. Afrykanki zanotowały jeszcze ostatni zryw, zmniejszając różnicę punktową do trzech oczek (15:18), ale siatkarki z Ameryki Południowej nie pozwoliły wyrwać sobie zwycięstwa z rąk. Skuteczność w ofensywie Yael Castiglione i Leticii Boscacci doprowadziły je do ostatecznej wygranej 25:17.

Przebłyski dobrej gry Kenijek pojawiły się już w drugiej partii, ale w trzeciej odsłonie siatkarki z Afryki wyraźnie złapały już meczowy rytm. Udany blok Jepngetich zaprowadził na tablicy świetlnej wynik 4:1 na korzyść Kenii. Dzięki efektywnemu atakowi Mercy Moim podopieczne Davida Lungaho zachowały trzy oczka zaliczki także na pierwszej przerwie technicznej. Swoich szans w ofensywie nie marnowała także Brackcides Khadambi, sprawiając, że to reprezentacja z Czarnego Lądu była na czele (14:11). Jednak tuż przed drugim regulaminowym czasem Argentynkom udało się doprowadzić do wyrównania po 15, by po nim stopniowo odzyskiwać pierwszeństwo. Sosa raz po raz stawiała szczelną „ścianę”, zatrzymując uderzenia rywalek, a w ataku ręki nie wstrzymała Josefina Fernandez (21:16). Albicelestes perfekcyjnie wykorzystały swoją szansę. Argentyna zwyciężyła 25:20 i w całym meczu 3:0.

Kenia – Argentyna 0:3
(12:25, 17:25, 20:25)

Kenia: Moim (13), Khadambi (11), Jepngetich (7), Atuka (2), Makuto (1), Wairimu, Wanyama (libero) oraz Wangeci (3), Wanja (2) i Biama (2)
Argentyna: Piccolo (11), Sosa (10), Boscacci (10), Fernandez (7), Lazcano (5), Castiglione (3), Rizzo (libero)