Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Świetny początek Polek

ME U-22: Świetny początek Polek

W portugalskim Macedo de Cavaleiros rozpoczęły się mistrzostwa Europy do lat 22. Jako pierwsze rywalizację rozpoczęły panie, a wśród nich dwie polskie pary, które wczoraj wygrały po dwa mecze grupowe i są już pewne awansu do rundy pucharowej.

Świetnie dla naszych żeńskich par rozpoczęły się mistrzostwa Europy do lat 22 w siatkówce plażowej. W grupie B znalazły się Jagoda Gruszczyńska oraz Karolina Baran i już w pierwszym meczu zmierzyły się z groźną rosyjską parą Chołomina/Makroguzowa. Początek spotkania nie był najlepszy w wykonaniu biało-czerwonych, które uległy rywalkom w pierwszym secie do 15. W drugiej partii Polki jednak wróciły do swojej gry, znalazły sposób na Rosjanki i zrewanżowały im się takim samym wynikiem. W tie-breaku nasze reprezentantki nie dały już rywalkom żadnych szans, pewnie wygrywając 15:8.

W drugim meczu rywalkami biało-czerwonych była angielska para Cranch/Constable, która nie sprawiła naszym siatkarkom zbyt wiele problemów. Polki pewnie wygrały to spotkanie w dwóch szybkich setach do 11 i do 9, będąc o wiele lepsze od przeciwniczek. Przed Jagodą i Karoliną w czwartek jeszcze jeden mecz grupowy z parą hiszpańską, która ma na swoim koncie jedno zwycięstwo.

W grupie D rywalizują Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg. Ich pierwszymi rywalkami były Serbki Zivković/Basić. Mecz miał jednostronny przebieg, a biało-czerwone kontrolowały grę od początku do końca, pewnie wygrywając w dwóch szybkich setach do 8 i 9. Podobnie było w drugim meczu z udziałem naszych siatkarek, w którym Polki zmierzyły się z czeską parą Valkova/Dostalova. Tym razem rywalki zdobyły odpowiednio 14 i 10 punktów, a Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg zanotowały na swoim koncie pewne zwycięstwo. W czwartek Polki zagrają jeszcze z parą ze Szwajcarii, a wygrana da im awans bezpośrednio do II rundy.