Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Biało-czerwone niepokonane – są już w II rundzie

ME U-22: Biało-czerwone niepokonane – są już w II rundzie

Jak burza przez turniej ME U-22 w plażówce idą polskie żeńskie pary. Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska zwyciężyły trzeci kolejny pojedynek i zameldowały się już w II rundzie zmagań. Podobnego wyczynu dokonały Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek.

Polki po wygraniu dwóch wcześniejszych meczów były zdecydowanymi faworytkami w spotkaniu z hiszpańskim duetem – Etxebarria/Izagirre. Rozstawiona z numerem 2 polska para już w pierwszym secie pokazała, że nie zamierza stosować żadnej taryfy ulgowej. Ostatecznie Gruszczyńska/Baran zwyciężyły 21:17. W drugim secie rozluźnione biało-czerwone grały jak z nut, a rywalki nie zdołały wskoczyć na podobny poziom. W rezultacie ekipa z Hiszpanii zdobyła tylko 13 oczek i musiała przełknąć gorycz porażki.

Przeprawa drugiej polskiej pary ze Szwajcarkami nie należała wcale do łatwych. Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek były blisko rywalek w premierowej odsłonie, ale ostatnie słowo należało do przeciwniczek (17:21). Podrażnione biało-czerwone „odpaliły” w drugiej i trzeciej odsłonie. Najpierw triumfowały, pozwalając parze ze Szwajcarii na ugranie 14 oczek, by w tie-breaku udowodnić swoją klasę i wygrać 15:8. Zwycięstwo pozwoliło Polkom zwyciężyć w rozgrywkach grupowych i zameldować się już w II rundzie turnieju.

Gruszczyńska/Baran POL [2] – Etxebarría/Izagirre ESP [15] 2:0
(21:17, 21:13)

Kociołek/Strąg POL [20] – Gerson/Caluori SUI [29] 2:1
(18:21, 21:14, 15:8)