Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny Polak w Belgii – Mateusz Przybyła trafił do klubu z Antwerpii

Kolejny Polak w Belgii – Mateusz Przybyła trafił do klubu z Antwerpii

fot. azsczestochowa.pl

W sezonie 2015/2016 24-letni środkowy AZS-u Częstochowa Mateusz Przybyła zmieni barwy klubowe - przenosząc się do ligi belgijskiej, zawodnik poszedł śladem Adriana Staszewskiego i Grzegorza Surmy. Zagra w teamie z Antwerpii.

Mateusz Przybyła nie mógł być zadowolony z rezultatu, który w zeszłym sezonie osiągnął z klubem spod Jasnej Góry. AZS Częstochowa zajęł ostatnią pozycję w PlusLidze, na finiszu przegrywając z BBTS-em Bielsko-Biała. W drużynie brakowało chemii, więc nie dziwią kolejne ruchy transferowe jej przedstawicieli w kierunku innych teamów. 24-letni środkowy zdecydował o przenosinach za granicę, a konkretnie w belgijskie strony – zasilił szeregi trzeciego zespołu minionych rozgrywek tamtejszej ligi, TopVolley Antwerpia. Włodarze klubu zapewniają, że na tym nie koniec roszad kadrowych – o kolejnych informować będą w najbliższych tygodniach.

Przybyła występował dotychczas w barwach SMS-u Spała, Jastrzębskiego Węgla, w Jokerze Piła, MKS-ie Banimexie Będzin, KPS-ie Siedlce oraz rzecz jasna właśnie w częstochowskim teamie. Jest on kolejnym siatkarzem, który swoje sportowe kroki postawił w kierunku Belgii – dotychczas kontrakty z drużynami z tego kraju podpisali Piotr Orczyk (Knack Roeselare), Adrian Staszewski (Asse-Lennik) i Grzegorz Surma (VDK Gent).

Zobacz również:
Karuzela transferowaźródło: inf. własna, topvolleyantwerpen.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved