Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Były zawodnik AZS-u Olsztyn negocjuje z Piacenzą i Olympiakosem

Były zawodnik AZS-u Olsztyn negocjuje z Piacenzą i Olympiakosem

fot. Joanna Skólimowska

Po rozstaniu z AZS-em Olsztyn František Ogurčák długo szukał nowego klubu. Jak informują włoskie media, przyjmujący może wrócić do Serie A, Ogurčáka kusi również Olympiakos Pireus, którego trenerem od nowego sezonu będzie Roberto Piazza.

Ostatni sezon ligowy nie układał się po myśli Františka Ogurčáka. Doświadczony przyjmujący dość długo zmagał się z urazem kolana, co miało przełożenie na jego ogólną dyspozycję w sezonie. Poprzednie sezony, gra w klubach włoskiej Serie A pokazały jednak, że przyjmujący reprezentacji Słowacji nie jest zawodnikiem anonimowym. Ogurčák ma za sobą między innymi udane występy w barwach Vibo Valentii, od wielu lat jest również mocnym punktem reprezentacji naszych południowych sąsiadów.

Przy dość intensywnym okresie transferowym o ewentualnym nowym klubie byłego już zawodnika AZS-u Olsztyn nie mówiono zbyt wiele. – Propozycje jakieś są, jednak nie na tyle konkretne, żebym podjął już decyzję, czekam więc, jak to się ułoży – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki, unikając konkretnych deklaracji sam siatkarz.

Aktualnie doniesienia dotyczące Słowaka są bardziej konkretne. Jak informują włoskie media, zainteresowania pozyskaniem Františka Ogurčáka nie kryje klub z Piacenzy. W tym przypadku sporym ułatwieniem może być fakt, ze Piacenzę od nowego sezonu poprowadzi Alberto Giuliani, a więc szkoleniowiec, który od niedawna jest również trenerem reprezentacji Słowacji. Słowak miałby zająć miejsce Veresa, który wciąż nie wypracował porozumienia z klubem.Nie jest to jednak jedyna oferta, jaką rozważa były przyjmujący AZS-u Olsztyn. Zawodnika w swoim zespole chętnie widziałby również były trener Jastrzębskiego Węgla. To właśnie współpraca z Roberto Piazzą i gra w Olympiakosie Pireus ma być drugą opcją dla Františka Ogurčáka.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved