Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Bartosz Kwolek: Zawsze trzeba mieć plany na przyszłość

Bartosz Kwolek: Zawsze trzeba mieć plany na przyszłość

fot. CEV

- Osiągnęliśmy swój plan maksimum. Pokonaliśmy w finale kadrę Argentyny. Trener był z nas bardzo dumny. Potrzebujemy chwili na regenerację organizmu i odzyskanie sił. Za kilka dni wracamy do treningów - mówi mistrz świata kadetów, Bartosz Kwolek.

Dotarło już do was, jak duży sukces osiągnęliście?

Bartosz Kwolek:Jesteśmy bardzo zadowoleni, ale czas na refleksje jeszcze nastąpi. Zawsze chcemy wygrywać dla reprezentacji Polski. Naszym obowiązkiem było przywiezienie któregoś z medali. Dzięki ciężkim, mozolnym treningom i wytrwałości zakończyliśmy turniej na najwyższym stopniu podium. Takie wyjazdy pozwalają nam rozwijać się jako zawodnicy i zbierać doświadczenie, które mamy nadzieję zaprocentują w kolejnych sezonach.

Najpierw wygrana w mistrzostwach Europy kadetów, następnie triumf podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w Tbilisi i zwieńczenie dzieła złotym krążkiem mistrzostw świata. Jesteście świadomi, że obecnie nie ma nikogo lepszego na świecie?Tak. Rozumiemy, o co walczyliśmy. Udało się nam wygrać wszystkie prestiżowe zawody. Po drodze nie przegraliśmy żadnego spotkania, nie może być lepiej. Każdy zwycięski turniej cieszy tak samo. W Argentynie czekaliśmy na najtrudniejszy sprawdzian naszych umiejętności. Nie myliliśmy się. Kilka z ekip było przygotowanych na najwyższym światowym poziomie, ale to my pokazaliśmy wyższość.

Macie niespełna dwadzieścia lat. Myślicie o tym, gdzie możecie zagrać za 4-5 lata?

Zawsze trzeba mieć plany na przyszłość. Jako reprezentacja stanowimy monolit. Chcemy to kontynuować. Sukcesy są możliwe tylko dzięki ciężkiej pracy. Jeżeli mają się pojawić jakieś oferty, nie będzie to tak naprawdę zależne od nas. Jako zawodnicy jesteśmy zobowiązani ciężko pracować na swój sukces. Wiemy, że zawsze istnieje ryzyko urazu, który może spowodować zwrot w karierze każdego z nas. Opiekują się nami jedni z najlepszych europejskich trenerów. Skupmy się na teraźniejszości.

Gra w pierwszej reprezentacji Polski jest realna?

Bardzo trudne pytanie. Wydaje mi się, że Stephane Antiga nie zwraca na razie uwagi na osiemnastolatków. Jest to jedno z moich najskrytszych marzeń. Każdy z zawodników chciałby wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego przy kilkunastotysięcznej widowni i zagrać w meczu o największą stawkę. Mamy duży potencjał. Młodych utalentowanych zawodników. Zawsze jest o co walczyć. Zrobiliśmy milowy krok w kierunku gry dla kadry Polski.

Czy w przyszłym sezonie będziemy mogli obserwować pana w koszulce Jastrzębskiego Węgla?

W przyszłym sezonie zagram na pewno w SMS-ie PZPS Spała. Nie wiem, co przyniesie przyszłość. W ciągu kilku następnych sezonów chciałbym wystąpić w którymś z klubów PlusLigi. Występ w kadrze Jastrzębskiego Węgla jest realny. Na dzień dzisiejszy o tym nie myślę. Muszę bardzo dobrze przepracować ten okres.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved