Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Tatiana Graczewa: Należy przygotowywać się do głównych meczów

Tatiana Graczewa: Należy przygotowywać się do głównych meczów

fot. archiwum

Jak na razie reprezentantki Rosji wygrały wszystkie swoje cztery pojedynki w Pucharze Świata. - Harmonogram naszej reprezentacji nie należy do najłatwiejszych - mówi Tatiana Graczewa. Rosyjski zespół czekają teraz ciężkie pojedynki.

Chiny i USA to główni konkurenci reprezentacji Rosji w walce o bilet na igrzyska olimpijskie, prawda?

Tatiana Graczewa:Oczywiście. Po tej porażce (z USA – przyp. red.) Chinki są zdenerwowane i pełne złości, dlatego też podopieczne Jurija Mariczewa powinny bardzo dokładnie przygotowywać się do tego meczu. Drużyna prowadzona przez Lang Ping ma duży potencjał. Faworytem jest również USA i Serbia. Obecny bardzo dobry skład bałkańskiej reprezentacji to dla mnie zaskoczenie. Zawsze mówiłam o tym, że jest to świetna drużyna, ale jej aktualna forma i zwycięstwo w meczu ze Stanami Zjednoczonymi jest porównywalne do walki z Chinami – powtórzę: jest to niespodzianka.

Czy wysoka forma zawodniczek reprezentacji Serbii nie nastąpiła za wcześnie? Puchar Świata to długi turniej.Wszyscy nasi rywale rozegrali już mecze ze sobą. Te drużyny później mogą „włączyć tryb ekonomiczny”, powoli zwiększać obroty aż do pojedynków z Rosją i Japonią. Faworytkami są również Japonki, ta drużyna bardzo dobrze występuje u siebie i to właśnie Rosjanki mogły się o tym przekonać. Harmonogram naszej reprezentacji nie należy do najłatwiejszych, mecze z drużynami Serbii, USA i Japonii zostaną rozegrane jeden po drugim. Takie obciążenie jest bardzo trudne do wytrzymania. Z tego powodu w meczach z Kubą, Argentyną i Peru nasze liderki powinny okresowo odpoczywać.

Rosja rozpoczęła Puchar Świata meczem z Dominikaną. Nie zagrała idealnie, ale wygrała 3:0…

Dominikanki nie zagrały w swoim pełnym składzie, my natomiast pokazaliśmy swoje silne strony, utrzymując przy tym przyjęcie. Prawdziwą liderką była Natalia Obmoczajewa. Podsumowując, pierwszy mecz był o wiele spokojniejszy niż pozostałe.

Męczyliśmy się z Japonią…

Myślę, że z Japonią będą męczyć się wszystkie drużyny. Zapełniona hala ma ogromny wpływ, zwłaszcza na debiutantki, które są obecne w reprezentacji. Nie pokazaliśmy tego, że blok jest jednym z naszych najsilniejszych elementów. Nie chcę nawet wspominać pierwszego seta, w którym to Japonia miała przewagę, bardzo możliwe, że było to związane z przyzwyczajaniem się do publiczności i miejsca. Popełnialiśmy błędy na przyjęciu. Można powiedzieć, że pierwsze mecze pokazały, że sztab trenerski może liczyć jedynie na libero – Annę Małową. Jest to niepokojące.

Czy w meczu z Kenią ważna był rotacja?

Dokładnie tak. Na boisku zobaczyliśmy wszystkich poza Ksenią Ilczenko – nie wiem z jakiego powodu. Mam nadzieję, że i dla niej znajdzie się miejsce. Ale najważniejsze jest zdrowie.

Rozmawialiśmy już o wpływie Natalii Obmoczajewej w drużynie – jest to dla niej dobry rok. Czy to dlatego, że Jekaterina Gamowa nie jest obecna w składzie?

Nie uważam tak. Natasza zazwyczaj nie zwraca uwagi na takie rzeczy. Po prostu weszła na nowy poziom stabilności. Ta zawodniczka w ciągu całego sezonu może grać bezbłędnie. Mam nadzieje, że będzie to trwało jeszcze długo.

Czy Tatiana Koszelewa jest blisko osiągnięcia swojej najwyższej formy?

Tatiana stęskniła się za siatkówką i dąży do tego, aby pomóc reprezentacji. Przychodzą takie momenty, kiedy nie szczędzi ani przeciwnika, ani siebie. (uśmiech) A to czasami prowadzi do kontuzji. Jej emocje są bardzo pomocne. Nie wyobrażam sobie, jak bez nich Rosjanki przeżyłyby te trudne momenty w meczu z Japonią.

Następnie reprezentacja Rosji zmierzy się z Kubą i Koreą Południową. Czy jest to możliwość, aby spokojnie przygotować się do głównych spotkań?

Tak. Nie należy spodziewać się pełnej rotacji, podstawowi zawodnicy również potrzebują gry. Jest to czas do poprawy, na przykład tego, aby udoskonalić oddziaływanie pomiędzy rozgrywającym a pierwszym tempem. Bardzo dobrze w Grand Prix zagrały Kosjanienko z Jekateriną Lubuszkiną, wspólnie z Orłową na ataku. W Pucharze Świata jak na razie tego nie ma. Należy przygotowywać się do głównych meczów. Reprezentacja Rosji jest jedyną drużyną, która nie ma na swoim koncie żadnej porażki, i to jest najważniejsze.

 

źródło: championat.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved