Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Serbki zdemolowały algierski zespół

PŚ K: Serbki zdemolowały algierski zespół

Prawdziwą lekcję siatkówki dały Serbki reprezentacji Algierii. Na boisku miały okazję zaprezentować się wszystkie serbskie siatkarki, które skutecznie utrudniając grę swoim przeciwniczkom, mogą pochwalić się niewyobrażalną wygraną do 3 w ostatniej partii.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanego prowadzenia Serbek (5:0). Już pierwsze akcje wskazywały na to, że będzie to spotkanie z serii lekkich i przyjemnych dla drużyny z Europy. Swój pierwszy punkt algierski zespół zdobył po błędzie rywalek. Podobnie było z kolejnymi oczkami. Na pierwszej przerwie technicznej Serbki dalej były górą nad Algierią, prowadząc 8:2. Podopieczne trenera Zorana Terzicia spisywały się perfekcyjnie w każdym elemencie gry. Silną zagrywką dysponowała Brankica Mihajlović. Mocną stroną Serbek był również blok. Druga przerwa techniczna także należała do serbskich siatkarek (16:5). Algierki dysponując wyraźnie słabszymi warunkami fizycznymi i mniejszym doświadczeniem, musiały ulec dominacji Serbek, przegrywając pierwszą partię 7:25.

Drugi set z początku był nieco wyrównany. Algierki podbudowane zdobyciem punktu z przechodzącej piłki przez Nourę El Houda Bouregua doprowadziły nawet do chwilowej przewagi nad Serbią (6:5). Na pierwszej przerwie technicznej rywalki przejęły jednak pałeczkę i z każdą kolejną akcją powiększały swoje prowadzenie. Mimo że zawodniczki trenera Hennia Abdelhalima nie mogły popisać się tak rewelacyjnymi umiejętnościami jak przeciwniczki, nie brak było im ambicji i chęci do walki. Młodość i niedoświadczenie niestety musiały ustąpić wzorowej grze Serbek. Po drugiej przerwie technicznej atakująca Algierii Nadira Ait Oumghar pokonała blok rywalek, zdobywając 11 punkt dla swojej drużyny – ostatni w tym secie. Serbki po raz kolejny pewnie pokonały przeciwniczki 25:11.

Choć dla Serbek spotkanie z Algierią było pewnego rodzaju treningiem, do końca meczu zachowały klasę i szacunek do przeciwnika. Mimo wysokiego prowadzenia w ostatniej partii (14:0) nie starały się udowodnić ponad wszystko swojej siły czy upokorzyć rywala. Spotkanie do samego końca upływało pod znakiem dużej ambicji i chęci gry Algierek. Niestety umiejętności siatkarskich drużyny z Afryki nie można było porównać z grą Serbek, dlatego set zakończył się wynikiem 25:3 dla zespołu z Europy, co dało mu zwycięstwo w całym spotkaniu 3:0.

Serbia – Algieria 3:0
(25:7, 25:11, 25:3)

Serbia: Mihajlović (11), Stevanović (11), Nikolić (7), Rasić (4), Bosković (4), Ognjenović (1), Popović S. (libero) oraz Veljković (7), Busa (4), Malesević (3), Bjelica (3), Popović M. (2), Zivković (1) i Cebić (libero)
Algieria: Benmokhtar (2), Oumghar (1), Bouregua (1), Hammouche, Magnana, Kasri, Mebarki (libero) oraz Sadi (1), Ayadi, Imadali i Belhocine