Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Rosjanki nie dały szans Argentynkom

PŚ K: Rosjanki nie dały szans Argentynkom

Rosjanki umacniają się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Tym razem odstawiły z kwitkiem reprezentację Argentyny, która nie miała nic do powiedzenia we wszystkich trzech setach. Trener Mariczew mógł dzięki temu sprawdzić formę zmienniczek.

Rosjanki rozpoczęły mecz od udanych akcji w ataku, podczas gdy ich rywalki popełniały w tym elemencie wiele błędów, co spowodowało, że na pierwszej przerwie technicznej rosyjski zespół prowadził 8:3 po mocnym zbiciu Natalii Obmoczajewej. Po powrocie na boisko dominacja Rosji utrzymywała się i Argentynki nie potrafiły znaleźć sposobu na odwrócenie losów tej partii. Podopieczne trenera Mariczewa pewnie zmierzały do zwycięstwa, stawiając kolejne bloki na przeciwniczkach i utrudniając im grę kąśliwą zagrywką. Niewykorzystane okazje argentyńskiej drużyny szybko się na niej mściły, a pewne siebie rosyjskie siatkarki kończyły własne akcje z wysoką skutecznością. Kolejne udane ataki Obmoczajewej i Lubuszkiny zakończyły seta na korzyść sbornej (25:10).

Druga odsłona spotkania to powtórka seta pierwszego – Rosjanki szybko przejęły inicjatywę i już w połowie partii Argentynki były w bardzo trudnej sytuacji. Ponownie na siatce rządziła Obmoczajewa, która kończyła nawet te najtrudniejsze piłki, a pomagała jej Aleksandra Pasynkowa, która wzięła na siebie ciężar gry z lewego skrzydła. Siatkarki z Rosji kontrolowały przebieg seta, dokładnie plasując swoje zagrywki, które uniemożliwiały wyprowadzenie składnych akcji Argentynkom. Kiedy natomiast miały piłkę po swojej stronie siatki, Rosjanki były bezlitosne w kontrze. W końcówce partii szkoleniowiec reprezentacji Rosji dał szansę pokazania się kilku zmienniczkom, a blok jednej z nich – Iriny Fetisowej – zakończył ją zwycięstwem Rosjanek do 10.

Początek trzeciej partii nie różnił się niczym od poprzednich, rosyjski zespół pewnie kończył swoje akcje w ofensywie i na niewiele pozwalał w tej kwestii rywalowi. Na boisku po stronie rosyjskiej pozostały Małych, Ilczenko, Fetisowa i dobrze znana Starcewa. Mimo tak poważnych zmian reprezentacja Rosji nie straciła na jakości. Po pierwszej przerwie technicznej po raz pierwszy trener Mariczew musiał prosić o rozmowę ze swoimi podopiecznymi – spowodował to krótki przestój, jaki przydarzył się Rosjankom podczas serii zagrywek Argentynek (12:7). Przerwa okazała się zbawienna dla rosyjskiego zespołu, który zaraz po powrocie na boisko wrócił na dobre tory, a kolejne udane ataki Natalii Małych przybliżały go do zwycięstwa. Te zagwarantowała zepsuta zagrywki Fernandez i Rosjanki mogły cieszyć się z kolejnej wygranej w ramach Pucharu Świata (25:16).

Argentyna – Rosja 0:3
(10:25, 10:25, 16:25)

Argentyna: Sosa (7), Fernandez (7), Piccolo (3), Lazcano (2), Castiglione (2), Boscacci, Rizzo (libero) oraz Aispurua (3), Fresco (2), Acosta (1), Scacchi i Sagardia
Rosja: Pasynkowa (14), Obmoczajewa (13), Szczerban (8), Orłowa (7), Lubuszkina (4), Kosjanienko (1), Małowa (libero) oraz Małych (7), Ilczenko (5), Fetisowa (3), Starcewa (1), Isajewa i Kuzjakina (libero)